CIVILIZATION. PROWADŹ SWOJĄ CIWILIZACJĘ DO CHWAŁY.

odwiedzin: 12637    pobrano: 4606Rok: 1991

Gatunek: strategiczna

Wydawca: Microprose

Producent: Sid Meier

Platforma: Amiga | PC

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Civilization, gra strategiczna wydana w roku 1991 przez firme Microprose. Gra powstała dla komputerów Amiga, Stari ST oraz PC.
Celem gry jest rozwijanie swojej cywilizacji od początków ludzkości do czasów dziejących się gdzieś w przyszłości. W grze można wygrać na kilka sposobów. Jednym z nich jest stworzenie statku kosmicznego i wysłanie ludzi na inną planetę, drugim - zniaszczyć wszystkie inne cywilizacje oraz trzeci, musisz zostać wybrany na zgromadzeniu ONZ na przywódcę. Gra oparta jest o system turowy. Cywilizacja to gra bardzo rozbudowana. Złe decyzje podjęte na początku drogi cywilizacyjnej mogą spowolnić (lub wręcz zatrzymać progres cywilizacyjny). W grze musisz współpracować z innymi cywilizacjami, handlować z nimi oraz zawierać sojusze. Sam nie wygrasz. Wybierz odpowiednią strategię i prowadź swoją cywilizację do złotej ery ludzkości.
Cywilizacja to bardzo rozbudowana gra strategiczna. Musisz podejmować decyzje na wszelakich możliwych poziomach militarnych, handlowych, dyplomatycznych. Gra wciąga na bardzo długie godziny. Graficznie jak i dźwiękowa gra nie powala z nóg, jednak gra na pewno warta polecenia każdemu strategowi. Civilization to klasyka gatunku.

Uwagi:
Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3) oraz przynjamnije 1 Mb Chip RAM. Dla komfortu gry, włącz 4 stacje dyskietek.
 Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry Civilization przeczytaj:

Czasopisma w których znajdziesz informacje o CIVILIZATION

Magazyn Amiga 01/1992

Porady do gry Civilization (część I) znajdziecie z Magazynie Amiga z 1992 roku. Numer 01, strony 68-70.


Magazyn Amiga 02/1992

Porady do gry Civilization (część II) znajdziecie w Magazynie Amiga z 1992 roku. Numer 02, strony 68-69.


Magazyn Amiga 03/1992

Porady do gry Civilization (część III) znajdziecie w Magazynie Amiga z 1992 roku. Numer 03, strona 69.


Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą CIVILIZATION. PROWADŹ SWOJĄ CIWILIZACJĘ DO CHWAŁY..

Przejdź do sekcji: Download CIVILIZATION
TAGI: CIVILIZATION   MICROPROSE   STRATEGICZNA   CIV   CYWILIZACJA   MEIER   TUROWA  
Najwyżej ocenione gry

Polecamy
crossout

CrossOut - to osadzona w postapokaliptycznych realiach gra MMO, w której główną rolę odgrywają konstruowane własnoręcznie przez graczy pojazdy. Tytuł oferuje tysiące możliwości modyfikacji wyglądu oraz parametrów maszyny, począwszy od kształtu i opancerzenia, poprzez uzbrojenie oraz systemy wspomagające, po wszelkiego rodzaju dodatki estetyczne.warframe

Warframe to sieciowa gra akcji. Gra opiera się na trybie kooperacji w którym, gracze wcielają się w postacie odziane w zaawansowane pancerze bojowe, łączą się w drużyny i wyruszają na misje przeciwko sterowanym przez sztuczną inteligencję wrogom.

Graj za darmo