CIVILIZATION. PROWADŹ SWOJĄ CIWILIZACJĘ DO CHWAŁY.

odwiedzin: 11827    pobrano: 4289


Civilization, gra strategiczna wydana w roku 1991 przez firme Microprose. Gra powstała dla komputerów Amiga, Stari ST oraz PC.
Celem gry jest rozwijanie swojej cywilizacji od początków ludzkości do czasów dziejących się gdzieś w przyszłości. W grze można wygrać na kilka sposobów. Jednym z nich jest stworzenie statku kosmicznego i wysłanie ludzi na inną planetę, drugim - zniaszczyć wszystkie inne cywilizacje oraz trzeci, musisz zostać wybrany na zgromadzeniu ONZ na przywódcę. Gra oparta jest o system turowy. Cywilizacja to gra bardzo rozbudowana. Złe decyzje podjęte na początku drogi cywilizacyjnej mogą spowolnić (lub wręcz zatrzymać progres cywilizacyjny). W grze musisz współpracować z innymi cywilizacjami, handlować z nimi oraz zawierać sojusze. Sam nie wygrasz. Wybierz odpowiednią strategię i prowadź swoją cywilizację do złotej ery ludzkości.
Cywilizacja to bardzo rozbudowana gra strategiczna. Musisz podejmować decyzje na wszelakich możliwych poziomach militarnych, handlowych, dyplomatycznych. Gra wciąga na bardzo długie godziny. Graficznie jak i dźwiękowa gra nie powala z nóg, jednak gra na pewno warta polecenia każdemu strategowi. Civilization to klasyka gatunku.

Uwagi:
Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3) oraz przynjamnije 1 Mb Chip RAM. Dla komfortu gry, włącz 4 stacje dyskietek.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o CIVILIZATION

Magazyn Amiga 01/1992

Porady do gry Civilization (część I) znajdziecie z Magazynie Amiga z 1992 roku. Numer 01, strony 68-70.


Magazyn Amiga 02/1992

Porady do gry Civilization (część II) znajdziecie w Magazynie Amiga z 1992 roku. Numer 02, strony 68-69.


Magazyn Amiga 03/1992

Porady do gry Civilization (część III) znajdziecie w Magazynie Amiga z 1992 roku. Numer 03, strona 69.


Napisz komantarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą CIVILIZATION. PROWADŹ SWOJĄ CIWILIZACJĘ DO CHWAŁY..

Przejdź do sekcji: Download CIVILIZATION
CIVILIZATION
Ocena


Udostępnij
Download

wolne buki

Tagi