BATTLEFIELD 1942

odwiedzin: 20463    pobrano: 6916Rok: 2002

Gatunek: akcja | strzelanka | fps

Wydawca: Electronic Arts

Producent: Digital Illusions

Platforma: PC

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Battlefield 1942, gra FPS wydana w 2002 roku przez Electronic Arts. Gra ukazała się dla komputerów osobistych PC i Macintosh.
W Battlefield 1942 gracze wcielają się w rolę żołnierzy jednego z pięciu państw uczestniczących w II wojnie światowej. W grze udostępnione zostały graczom różnorodne pojazdy oraz pięć klas piechoty. Gra rozgrywa się na mapach odpowiadających rzeczywistym bitwom, które miały miejsce na jednym z czterech teatrów działań – w Afryce Północnej, na froncie zachodnim, froncie wschodnim oraz na Pacyfiku. Rozgrywka, w której gracze podzieleni są na dwie drużyny (aliantów oraz wojska Osi), kładzie nacisk na współpracę graczy, gdyż cel gry – zredukowanie liczby punktów drużyny przeciwnej do zera – osiągany jest przede wszystkim dzięki utrzymaniu tzw. punktów kontrolnych na mapie, które służą również jako miejsce odradzania się graczy oraz sprzętu wojskowego, a w mniejszym stopniu dzięki zabiciu wrogich żołnierzy.
Battlefield 1942 została pozytywnie przyjęta przez krytyków; chwalono oprawę wizualną i tryb gry wieloosobowej, natomiast negatywnie oceniano rozgrywkę jednoosobową. Zdobyła cztery nagrody Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych. Do gry wydane zostały dwa dodatki: The Road to Rome oraz Secret Weapons of WWII. The Road to Rome rozszerza grę o bitwy kampanii włoskiej oraz pozwala na grę po stronie Włoch oraz Wolnych Francuzów. Secret Weapons of WWII udostępnia graczom broń prototypową i eksperymentalną z okresu II wojny światowej.
via Wikipedia
 Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry Battlefield 1942 przeczytaj:
lub poszukaj/zapytaj na naszym forum.

Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą BATTLEFIELD 1942.

Przejdź do sekcji: Download BATTLEFIELD 1942
TAGI: BATTLEFIELD   1942   FPS   ELECTRONIC ARTS   MULTIPLAYER  

Najwyżej ocenione gry

Gry online