FAQ - Pytania i odpowiedziNajczęściej zadawane pytania:

Co to jest abandonware?

Abandonware − oprogramowanie, którego twórca już nie sprzedaje i nie zapewnia dla niego obsługi. Spotyka się również użycie tego określenia w stosunku do oprogramowania, którego twórca świadomie zaprzestał rozwoju i wsparcia produktu. Określenie „abandonware” nie jest używane w odniesieniu do starszych wersji danego oprogramowania, które już nie są sprzedawane i wspierane, o ile producent nadal wspiera i sprzedaje oprogramowanie, które stanowi kontynuację tych wersji.
Więcej informacji Wikipedia.


Wsparcie i gwarancja na publikowane gry

Ze względu na to, że nie jesteśmy producentem i/lub dystrybutorem gier publikowanych na łamach naszych stron - nie udzielamy wsparcia i gwarancji na publikowane gry.


Dlaczego nie można pobrać niektórych gier?

Ze względów na obowiązujące prawo, niektóre linki kierujące do gier musieliśmy usunąć. W zamian publikujemy linki do sklepów w których możecie kupić wybraną grę. Przeważnie nie są to duże kwoty, a kupując grę będziecie mieć pewność, że wybrany tytuł uruchomicie na swoim komputerze.


W jaki sposób testujemy gry zanim trafią na naszą stronę?

Nie publikujemy gier, których nie możemy uruchomić na komputerach wyposażonych w:
- System operacyjny Windows 10 64-bit,
- Pamięć operacyjną 4GB RAM
- Zintegrowaną kartę graficzną


Jak uruchamiać gry?

Wszystko zależy od platformy dla której pobierasz grę. Jeżeli jest to gra dla:
  • - Windows - uruchomisz bezpośrednio z instalatora. Jeżeli są wyjątki - pod opisem gry znajdziesz instrukcję instalacji,
  • - DOS - większość gier, które znajdziesz na naszych stronach, uruchomisz ze skrótu zamieszczonego w archiwum. Jeżeli nie ma takiego pliku, przeczytaj artykuł Jak uruchomić stare gry z komputerów PC,
  • - Amiga - do uruchomienia gier bedziesz potrzebował emulatora np. WinUAE. W tym artykule znajdziesz więcej informacji: WinUAE. Gry z komputerów Amiga na naszym PC.
  • - Atari ST - gry z komputerów Atari ST (podobnie jak Amiga) uruchomisz przy pomocy emulatora. Jak uruchamiać gry, informacje znajdziesz w tym artykule.
  • - SEGA Genesis / Mega Drive - większość gier uruchomisz bezpośrednio z linku zamieszczonego w archiwum. Jeżeli nie ma takiego - przeczytaj Jak uruchomić stare gry dla konsoli SEGA MegaDrive / Genesis
  • - Macintosh - aby uruchomić gry ze starych komputerów Macintosh - postępuj wg. wskazówek opisanych w tym artykule: Gramy na klasycznym Mac'u.
  • .