yie ar kung fu
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (3 głosy)


Twoja ocena:O grze Yie Ar Kung-Fu

Yie Ar Kung-Fu, gra zręcznościowa wydana w 1985 roku przez Konami Industry. Gra ukazała się dla komputerów Amstrad CPC, BBC Micro, Commodore 16, C64, ZX Spectrum oraz automatów arcade.
Yie Ar Kung-Fu to arcade'owa produkcja, a zarazem jeden z pierwszych tytułów, który wyznaczał trendy dla współczesnych bijatyk. Jej bohaterem jest Oolong, adept kung-fu wzorowany na postaci Bruce'a Lee. Protagonista musi pokonać innych znawców sztuk walki, by zyskać miano wielkiego mistrza i uhonorować swojego ojca. Walka w Yie Ar Kung-Fu bazuje na wykonywaniu kombinacji, które łącznie dają możliwość wyprowadzenia 1 z 16 ruchów. Każdy atak (uderzenie pięścią lub kopnięcie) może być wymierzony w górną, środkową lub dolną część ciała oponenta. Możliwe jest także kucanie oraz podskakiwanie. W ten sposób produkcja dołożyła cegiełkę do standardów znanych z obecnych bijatyk.
W Yie Ar Kung-Fu gracz staje na przeciw grupy mistrzów sztuk walki. Każdy z nich posługuje się innym stylem walki, a niektórzy wyposażeni są także w broń pokroju kija bo, nunchako czy shurikenów. Po jednokrotnym przejściu wszystkich etapów możliwa jest kontynuacja rozgrywki. W takim wypadku rywale stają się bardziej zaciekli, a paleta ich ruchów zostaje poszerzona.
YIE   KUNG-FU   ZRĘCZNOŚCIOWA   BIJATYKA   BRUCE   LEE   KARATE   SPORTOWA   WALKA  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry YIE AR KUNG FU.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz