WORMS. WOJOWNICZE ROBAKI.

odwiedzin: 7678    pobrano: 3140Rok: 1995

Gatunek: logiczna | strategiczna

Wydawca: Ocean Software

Producent: Team 17

Platforma: Amiga | PC | Mac | Genesis

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Worms, gra logiczna z elemantami strategii wydana przez firmę Ocean w roku 1995. Gra spod szyldu Team17 powstała dla komputerów Amiga, PC oraz konsolę SEGA.
Chyba każdy gracz komputerowy słyszał o tym tytule. Do tej pory powstało kilka sequeli. My prezentujemy tutaj pierwszą (pierwowzór) część przygód dzielnych robaków. W grze sterujemy grupką robaków (worms) która musi zniszczyć przeciwników. W jednej grze może uczestniczyć do 16 drużyn, każda może być sterowana przez komputer jak też przez innego gracza. Aresenał robaków jest dość rozbudowany nie wspominając o bazooka, granatach, strzelbach czy innych bardziej lub mniej powydziwianym uzbrojeniu. W każdej tturze musimy brać pod uwagę wiatr, kierunek jak i prędkość, gdyż niektóre rodzej uzbrojenia są bardzo podatne na porywy!
Worms to gra która praktycznie się nie nudzi (jeżeli gramy z drugim graczem). Mnogość scenerii, losowo generowany teren to jeden z atutów gry. Graficznie jak i dźwiękowo gra dopracowana jak na Team17 przystało. Na pewno przy grze spędzicie wiele godzin. Rozrywka gwarantowana.

Uwagi:
Gra w wersji dla PC, jest to wersja rozszerzona Worms+. Uruchamiacie z linku zamieszczonego w archium.

Worms w wersji dla komputerów Amiga: ROM w wersji min. 3.0 (np. Kickstart 3.1), Pamięć Chip min. 2 Mb, procesor MC68020, chipset AGA, trzy stacje dyskietek (dla wygody).

Dlaczego nie można pobrać gry? Kup grę dla PC oznacza, że gra nie jest już porzucona (abandonware). Grę możecie kupić za niewielkie pieniądze na jednej z platform dystrybucji gier np. Fanatical/GOG/Steam/Origin. Klikając na Kup grę dla PC, zostaniesz przekierowany na jedną z wymienionych platform.
Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą WORMS. WOJOWNICZE ROBAKI..

Przejdź do sekcji: Download WORMS
TAGI: WORMS   LOGICZNA   STRATEGICZNA   OCEAN   TEAM 17   2 GRACZY  

Najwyżej ocenione gry

Gry online