woodruff
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Twoja ocena:O grze Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth (lub The Bizarre Adventures of Woodruff and the Schnibble), gra przygodowa (point and click) wydana w 1994 roku przez Sierra On-Line. Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows).

Po ostatniej wojnie, w której ludzie użyli na ogromną skalę broni atomowej, ludzkość prawie wyginęła. Ostatni z ocalałych, skryli się głęboko pod ziemią, w której żyli przez kolejnych klikaset lat. W międzyczasie, ziemia znów się zazieleniła a na jej powierzchni pojawili się mutanci m.in. pokojowa rasa Boozook. Na czele Boozook stał król oraz rada mędrców, którzy strzegli Chprotznog, świętego graala chroniącego przed złymi demonami.

Po wielu, wielu latach pierwsi ludzie zaczęli wychodzić na powierzchnię. Niestety, nie wyciągneli lekcji z ostatniej wojny i od razu rozpoczęli kolejną z rasa Boozook. W ciągu zaledwie jednego dnia, ludzie zniszczyli cywilizację Boozook, masakrując wielu niewinnych cywilów i rabując ich święte artefakty, w tym Chprotznog. Ocalali Boozookowie zostali zniewoleni i zmuszeni do zbudowania nowego miasta dla ludzi, wielkiego pionowego miasta Vlurxtrznbnaxl.

Akcja gry rozpoczyna się około wieku później, kiedy to wielkie miasto przekształciło się w koszmarną dystopię pod rządami biurokratycznego i totalitarnego rządu. Profesor Azimuth, pracuje w tym czasie nad procesem starzenia się komórek. Podczas swoich badań odkrywa legendę o Schnibble, mistycznej istocie, która może zaprowadzić pokój i dobrobyt na świecie. Rozpoczyna pracę nad znalezieniem sposobu aby ją wyzwolić. Niestety, informacja o nowych badaniach profesora dociera do prezydenta BigWig. Aby powstrzymać jakąkolwiek szansę na rewolucję, BigWig i jego bandyci szturmują dom profesora Azimuth i jego młodego przybranego półludzkiego, na wpół boga Boozook, Woodruffa.

Azymuth w ostatniej chwili, przed wkroczeniem ludzi BigWiga, ukrył Woodruffa a sam został porwany. Na domiar złego przed wyjściem, bandyci zmasakrowali ulubionego pluszowego misia Woodruffa. Całe szczęście, że profesor przed porwaniem użył swojego wynalazku przyspieszającego starzenie się kompórek na Woodruffie. W ciągu kilku sekund Woodruff starzeje się około piętnastu lat, przygotowując się na epicką misję: uratowanie ojca, pomścić śmierć misia i rozwikłać zagadkę Schnibble, aby przywrócić harmonię na świecie.

Czasopisma w których można poczytać o grze Woodruff

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Mat   wysłano 2021-09-04 11:58:53

Gdzie mogl bym dostac polska wersje?
10 0 Odpowiedz

tabs   wysłano 2018-11-09 08:52:27

szkoda tylko że do ściągnięcia daliście wersje anglojęzyczną
12 0 Odpowiedz

Napisz komentarz