wizkid the story of wizball ii
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze Wizkid: The Story of Wizball II

Wizkid: The Story of Wizball II, gra zręcznościowa wydana w 1992 roku przez Ocean Software. Gra ukazała się dla komputerów Amiga, Atari ST i PC (DOS).
Wizkid the Story of Wizball II to druga zręcznościowej gry przygodowej toczącej się w krainie Wiz. Wizball, Wizard i kotka Nifta to trójka bohaterów. Żyli oni szczęśliwie, ale sielanka została przerwana przez złego czarownika, który porwał bohaterów. Ich syn Wizkid wyrusza na ratunek i przemierza kolejne plansze aby dotrzeć do lochów zamku Zarka i uwolnić rodziców oraz kotkę Niftę. Musi również odnaleźć 9 kociaków Nifty, które są poukrywane na obszarze całego Wizlandu.
Droga do celu nie jest prosta, po drodze Wizkid musi zabić wszystkie potworki na planszach. Stworki zabijane są za pomocą klocków oraz spadających przedmiotów, a dobrze wymierzony klocek może zabić nawet kilka przeciwników jednocześnie. W grze można też otrzymać bonusy ułatwiające walkę ze stworkami oraz wizdolary, za które można nabywać różne przydatne przedmioty. Oprócz zabijania stworków, gracz musi po drodze rozwiązać różne zagadki logiczne, a od czasu do czasu pojawia się krzyżówka, której rozwiązanie daje graczowi dodatkowe punkty.
WIZKID   WIZBALL   ZRĘCZNOŚCIOWA   AKCJA   NIFTA   PUZZLE  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry WIZKID THE STORY OF WIZBALL II.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz