WARLORDS. WOJNY KLANÓW.

odwiedzin: 13396    pobrano: 2275


Warlords, pierwsza część kultowej gry strategicznej osadzonej w świecie Fantasy. Gra ujrzała światło dzienne w 1989 roku. Warlords powstał dla komputerów Amiga oraz PC.
Gra, jak wspomnieliśmy, osadzona jest w świecie fantasy, zwanym Etheria. W grze uczestniczy do ośmiu klanów jednocześnie (może to być gracz jak i przeciwnik komputerowy). Są to klany: Sirians, Storm Giants, Grey Dwarves, Orcs of Kor, Elvallie, Horse Lords, Selentines oraz Lord Bane. Celem gry jest zdobycie wszystkich zamków rywali. Aby tego dokonać musisz podbijać zajmowac zamki 'niczyje', jest to bardzo istotny element gry Warlord. W każdym zamku możesz produkować jednostki wojskowe, dzięki którym możesz podbijać kolejne ziemie. Poza tym, aby osiągnąć sukces, bedziesz penetrował ruiny w poszukiwaniu skarbów.
Gra Warlords, nie jest skomplikowana, ze względu na mnogość opcji w grze. Interfejs gry jest bardzo uproszczony (zaledwie kilka ikon). Poziom trudności na wyższych poziomach wymaga od gracza wysiłku umysłowego. Warlords to gra warta uwagi. Graficznie jak i dzwiękowo nie imponuje, ale jak już nieraz wspominaliśmy, niektóre gatunki gier bronią się grywalnością. Tak jest i tutaj. Polecamy.

Uwagi:
Wersja gry dla komputerów Amiga, wymaga oryginalnego Rom'u np. 1.3. Wystarczy 512kB pamięci Chip.
Aby zagrać w wersję dla komputerów PC, przeciągnij ikonkę WARLORDS.EXE na emulator DosBOX.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o WARLORDS

Top Secret

Opis gry w miesięczniku Top Secret z 1992 roku. Numer 04, strony 12-13.


Napisz komantarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą WARLORDS. WOJNY KLANÓW..Gry, które mogą ci się spodobać

Przejdź do sekcji: Download WARLORDS
WARLORDS
Ocena


Udostępnij
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

Download

Tagi