transport tycoon
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.06/10 (8 głosów)


Twoja ocena:O grze Transport Tycoon. Przedsiębiorca transportowy.

Transport Tycoon, gra strategiczno-ekonomiczna wydana w 1994 roku przez firme Microprose. Gra powstała dla komputerów PC i Macintosh oraz konsol PSX i Sega.
W grze kontrolujesz przedsiębiorstwo transportowe. Musisz tak zarządzać środkami transportu takimi jak kolej, samchody, statki czy samoloty aby uzsykać jak największe zyski. Grę rozpoczynasz w roku 1930, koniec w 2050. Na start otrzymujesz pożyczkę z banku aby rozpocząć swoją działalność. W zależności od roku w którym akurat się znajdujesz możesz wykorzystywać wynalazki jakie są dostępne w danych latach. W grze musisz budować połączenia drogowe i kolejowe tak aby sprostać zapotrzbowaniu miast i fabryk (np. węgiel musisz dostarczyć do elektrowni, żelazo dostarcz do huty żelaza, następnie do fabryki itd).
Gra kończy się (jak już wspomnieliśmy) w 2050. Jeżeli uda Ci się utrzymać biznes tak długo, w grze już wtedy nie biegnie czas. Transport Tycoon można skończyć w przeciągu 40 godzin, jednak mimo to - warto w grę zagrac i poczuć się jak magnat transportowy.
Graficznie jak i dźwiękowo gra prezentuje się przeciętnie. Mimo to, w grę gra się przyjemnie - wszystkie budynki bardzo wyraźne i nazwet w rzucie całej mapy, widzimy najwazniejsze informacje.


Uwagi:
Grę uruchamiacie poprzez przeciągnięcie na ikonę DosBox plik Tycoon.exe.

Czasopisma w których można poczytać o grze Transport Tycoon

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

szukam   wysłano 2018-11-01 11:39:56

Poszukuje innej publikacji o Transport Tycoon w czasopismie (byc moze tez bylo to w Secret Service). Pamietam ze strona miala niebieskie tło, prawdopodobnie byla to jedna kartka zadrukowana z dwoch stron.
0 0 Odpowiedz

38 latek   wysłano 2016-10-15 09:48:54

I znów ściągnąłem i miesiąc kompa nie wyłączam - chyba najlepsza gra ever
0 0 Odpowiedz

Napisz komentarz