TRANSPORT TYCOON. PRZEDSIĘBIORCA TRANSPORTOWY.

odwiedzin: 3925    pobrano: 1048


Transport Tycoon, gra strategiczno-ekonomiczna wydana w 1994 roku przez firme Microprose. Gra powstała dla komputerów PC i Macintosh oraz konsol PSX i Sega.
W grze kontrolujesz przedsiębiorstwo transportowe. Musisz tak zarządzać środkami transportu takimi jak kolej, samchody, statki czy samoloty aby uzsykać jak największe zyski. Grę rozpoczynasz w roku 1930, koniec w 2050. Na start otrzymujesz pożyczkę z banku aby rozpocząć swoją działalność. W zależności od roku w którym akurat się znajdujesz możesz wykorzystywać wynalazki jakie są dostępne w danych latach. W grze musisz budować połączenia drogowe i kolejowe tak aby sprostać zapotrzbowaniu miast i fabryk (np. węgiel musisz dostarczyć do elektrowni, żelazo dostarcz do huty żelaza, następnie do fabryki itd).
Gra kończy się (jak już wspomnieliśmy) w 2050. Jeżeli uda Ci się utrzymać biznes tak długo, w grze już wtedy nie biegnie czas. Transport Tycoon można skończyć w przeciągu 40 godzin, jednak mimo to - warto w grę zagrac i poczuć się jak magnat transportowy.
Graficznie jak i dźwiękowo gra prezentuje się przeciętnie. Mimo to, w grę gra się przyjemnie - wszystkie budynki bardzo wyraźne i nazwet w rzucie całej mapy, widzimy najwazniejsze informacje.

Uwagi:
Grę uruchamiacie poprzez przeciągnięcie na ikonę DosBox plik Tycoon.exe.

Czasopisma w których można poczytać o tej grze

Secret Service

O grze poczytacie w Secret Service. Numer 1 z 1995 roku, strony 60-61.

Przejdź do sekcji: Download TRANSPORT TYCOON
TRANSPORT TYCOON
Ocena


Udostępnij
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

Download

Masz problem z uruchomieniem gry? Przeczytaj:
Jak uruchamiać gry: PC


Tagi