TLON

tlon
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Tlon

Tlon: The Misty Story to gra point & click z elementami akcji, produkcja bazuje na opowiadaniu Tlön, Uqbar, Orbis Tertius z 1940 roku, której autorem jest argentyński pisarz Jorge Luis Borges. Produkcja ukazuje jednak inne podejście do oryginalnej historii.


Fabuła przedstawia losy skromnego wieśniaka Biateca, który pewnego dnia udaje się na pobliskie bagna i przypadkowo natrafia na szkielet konia oraz porzuconą zbroję. Nagle bohater uświadamia sobie, że kiedyś wiódł zupełnie inny żywot. Był rycerzem poszukującym Symbolu Stworzenia, artefaktu rzekomo odpowiedzialnego za zniszczenie starożytnej krainy Tlön. W trakcie podróży spadł z konia i w wyniku uderzenia głową o kamień, stracił pamięć. Teraz postanawia wrócić do swojej misji.


Tlon to mroczna produkcja reprezentująca klasyczny gatunek, ale też wprowadzająca do niego nowe elementy. Rozgrywka opiera się więc na zwiedzaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, rozmowach z postaciami niezależnymi oraz rozwiązywaniu zagadek. Pojawia się w niej także akcja, ponieważ gracz kolekcjonuje elementy bojowego rynsztunku, który następnie wykorzystuje w walce. Co ciekawa, użytkownik musi również dbać, by Biatec odpowiednio odżywiał się w trakcie podróży.


Ostatnia modyfikacja: 23 kwiecień 2021Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry TLON.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać