the wheel of time
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze The Wheel of Time

The Wheel of Time, gra akcji wydana w 1999 roku przez GT Interactive Software. Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows).
The Wheel of Time jest grą opartą na twórczości Roberta Jordana o tym samym tytule. Gracz wciela się w młodą czarownicę, która musi stawić czoła siłom zła, które chcą doprowadzić do zagłady Kręgu Światła.
Główną bohaterką gry jest wiedźma Elayne, która wplątana jest w skomplikowaną intrygę związaną z kradzieżą niezwykłego artefaktu i planuje uwolnić Czarnego – swoistego przeciwieństwa Stwórcy. W miarę rozwoju akcji Elayna odkrywa w sobie ogromny potencjał, który pozwala jej stać się najpotężniejszą istotą na świecie i stawić czoła Czarnym Sługom.
Fabuła kampanii dla pojedynczego gracza w The Wheel of Time, choć w pełni liniowa, jest zagmatwana i pełna odniesień do literackiego protoplasty. Gracze, którzy wcześniej czytali powieści Jordana, mają okazję skonfrontować swoje wyobrażenia o konkretnych miejscach i postaciach z wizjami twórców gry.
Produkcja łączy w sobie cechy wielu gatunków jednak najlepiej pasuje do niej określenie FPS-a z elementami przygodówki i RPG. Główna bohaterka nie posługuje się żadną bronią fizyczną, ale dysponuje dużą ilością zaklęć. Atutem gry jest rozbudowany system magii, oparty na artefaktach zwanych ter'angreal. Rzucane przez Elayne czary związane są z żywiołami. Gracze sami decydują, jakich artefaktów – a tym samym zaklęć – użyje bohaterka. Starcia z różnymi przeciwnikami wymagają odpowiedniej strategii, w tym rozsądnego zarządzania energią potrzebną do rzucania zaklęć.
WHEEL   TIME   AKCJA   FANTASY   FPS   STRATEGICZNA  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry THE WHEEL OF TIME.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz