the city of lost children
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze The City of Lost Children

The City of Lost Children, gra przygodowa wydana w 1997 roku przez Psygnosis. Gra ukazała się dla komputerów PC (DOS) i konsol PlayStation.
Film "Miasto zaginionych dzieci" w reżyserii Jean-Pierra Jeuneta i Marca Caro pobudził wyobraźnię widzów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wkrótce zdecydowano się stworzyć grę, która nawiązywałaby do tego surrealistycznego obrazu. Gracz wciela się w filmową Miette, małą dziewczynkę, która próbuje poradzić sobie w mrocznym mieście. Początkowo przyjdzie mu wykonywać proste zadania dla tajemniczych bliźniaków syjamskich o imieniu Pieuvre (np. kradzieże). Wkrótce jednak okaże się, że coś dziwnego dzieje się z mieszkańcami miasta. Dzieci znikają w tajemniczych okolicznościach, a zadaniem gracza będzie dowiedzieć się kto za tym stoi.
Poruszając się po mrocznym "The City of Lost Children" gracz będzie musiał pokonywać architektoniczne przeszkody oraz rozmawiać z napotkanymi postaciami, fabułę przybliżą mu umieszczone pomiędzy misjami cutscenki. Zadanie utrudniać będą tajemnicze Cyklopy pracujące dla legendarnego Kranka. Całość utrzymana została w ponurych barwach i surrealistycznej, niepokojącej atmosferze.

Czasopisma w których można poczytać o grze The City Of Lost Children

CITY   LOST   CHILDREN   PRZYGODOWA   CYBERPUNK   PUZZLE   STEAMPUNK   MIETTE  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry THE CITY OF LOST CHILDREN.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz