STARCRAFT

odwiedzin: 1432    pobrano: 481


StarCraft, gra strategiczna ( RTS ) wydana w 1998 roku przez Blizzard Entertainment. Gra ukazała się dla komputerów PC oraz Macintosh.
W fabule gry występuje wiele wątków i zwrotów akcji, przeplatanych animowanymi przerywnikami filmowymi. W trybie pojedynczego gracza do rozegrania są trzy kampanie, po jednej dla każdej z ras. Fabuły poszczególnych kampanii są ze sobą ściśle powiązane, tak że rozegranie ich we właściwej kolejności ukazuje spójny i ciągły scenariusz, choć odkrywany i przedstawiany za pomocą fragmentów filmowych z perspektyw poszczególnych ras.
W pierwszej części gracz wciela się w rolę dowódcy wojsk Konfederacji Terran, szybko jednak przechodzi na stronę quasi-partyzanckiej organizacji o nazwie Sons of Korhal, której dowódcą jest Arcturus Mengsk. Jest to początek wielkiego konfliktu pomiędzy trzema rasami występującymi w StarCrafcie.
W drugiej kampanii gracz zostaje jednym z "Cerebrates", dowódców poszczególnych rojów zergów, podlegających bezpośrednio nadrzędnemu umysłowi, Overmindowi. Zostaje tu rozwinięty wątek walki pomiędzy zergami a protossami, który trwa praktycznie do końca podstawowej wersji gry.
Trzeci epizod zostaje poświęcony rasie protossów. Tym razem gracz zostaje jednym z nowych Egzekutorów (ang. Executor), który ma zastąpić Tassadara, oskarżonego przez Konklawe (forma rządu protossów) o współpracę z Dark Templarami, którzy zostali wygnani dawno temu z rodzimej planety protossów, Aiur. Trzecia kampania kontynuuje wątki rozpoczęte wcześniej, a także ukazuje głębokie podziały i różnice, jakie są zakorzenione w społeczeństwie protossów, z którymi muszą sobie poradzić w obliczu nadchodzącego niebezpieczeństwa.
via Wikipedia
StarCraft, to pozycja obowiązkowa każdego stratega. Polecamy.

Uwagi: Gra w wersji dla PC, jest wersją RIP. Wersja gry dla Macintosh`a jest to obraz dysku.
Pełną wersję gry dla PC, możecie pobrać za darmo ze strony producenta tutaj.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o STARCRAFT

Secret Service

Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1998 roku. Numer 57, strony 72-74.


Świat Gier Komputerowych 07/1998

Poradnik do gry Starcraft (część I) w miesięczniku Świat Gier Komputerowych z 1998 roku. Numer 07, strony 59-61.


Świat Gier Komputerowych 08/1998

Poradnik do gry Starcraft (część II) w magazynie Świat Gier Komputerowych z 1998 roku. Numer 08, strony 58-63.


Napisz komantarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą STARCRAFT.

Przejdź do sekcji: Download STARCRAFT
STARCRAFT
Ocena


Udostępnij
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

Download

Tagi