SOLDIER OF FORTUNE

odwiedzin: 6683    pobrano: 2101Rok: 2000

Gatunek: akcja | fps

Wydawca: Activision

Producent: Raven Software

Platforma: PC

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Soldier of Fortune, gra FPS wydana w 2000 roku przez Activision. Gra ukazała się dla komputerów osobistych PC (Windows, Linux) oraz konsol PlayStation i Dreamcast.
Na początku gry terroryści kradną cztery głowice nuklearne ze składu w Rosji oraz ochraniają je, aby je sprzedać państwom Trzeciego Świata.
John Mullins oraz jego partner Hawk, pracujący dla organizacji najemników mają za zadanie powstrzymać terrorystów i nie dopuścić, żeby broń wpadła w niepowołane ręce. Ich pierwszym celem jest Wilhelm Dekker, nowojorski gangster, bardziej znany jako Sabre. Jest on bratem międzynarodowego terrorysty Sergieja Dekkera, który stoi za kradzieżą głowic. Po zniknięciu Sabre ruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę dookoła świata w celu unieszkodliwienia terrorystów. W wojskowym transporcie w Ugandzie, w Kosowie i na irackim lotnisku udaje im się odnaleźć trzy spośród czterech głowic. Po tych czterech wyprawach wychodzi na jaw, że za kradzieżą głowic stoi neo-nazistowska organizacja terrorystyczna zwana The Order dowodzona przez Sergieja Dekkera. Mullins i Hawk wiedzą, że mają powiązania z szefem nowojorskiego gangu, Sabrem. Pod koniec pogoni za bratem Sergieja, John go dopada, a Sabre mu wyjawia tajemnice o planie zwanym Jessica Six oraz gdzie się znajduje Sergiej. Mullins zabija Sabra. Podczas jednej z akcji w Sudanie, mającej na celu przechwycenie ostatniej głowicy jądrowej, Mullins i Hawk trafiają do bazy, w której jest prototyp rakiety balistycznej gotowy do odpalenia. Dochodzi tam do ich pierwszego spotkania z Dekkerem. Hawk zostaje zastrzelony przez Dekkera, Mullins zostaje ranny podczas eksplozji w bazie, a Dekker ucieka. Od tej pory John poprzysięga terroryście zemstę. Bohater odwiedza japońską firmę, która specjalizuję się w systemach kierowania rakiet, w której Dekker złożył zamówienie. Przed obawą iż Dekker mógł oddać plan Jessiki Six generałowi Amu, Mullins wybiera się do Basry w Iraku, gdzie znajduje wspólnika Dekkera. Ten w obawie przed gniewem Mullinsa wyjawia mu położenie starej rafinerii naftowej, w której trwają prace nad procesem wzbogacania uranu przeznaczonego do budowy głowic atomowych. W trakcie rozmowy zostaje rozstrzelany przez śmigłowiec pilotowany przez emisariuszy Dekkera. Najemnik wyrusza do wspomnianej rafinerii i wysadza główną instalację. Tam odkrywa, iż ostatnią dostawę uranu dostarczono do Hannoveru w Niemczech. Okazuje się, że Sergiej ukrywa się właśnie tam, chroniony przez mury starej, gotyckiej twierdzy i całą armie ochroniarzy. Jest też bliski ukończenia budowy nowej rakiety uzbrojonej w taktyczną głowice jądrową. Po dramatycznej strzelaninie w centrum dowodzenia terrorystów i powstrzymaniu startu pocisku Mullins rusza w pościg za swoim ostatnim celem. Dopada go, gdy Dekker próbuje uciec z bazy swoim okrętem podwodnym. Jego jedynym życzeniem jest pomścić przyjaciela i raz na zawsze zakończyć sprawę. Po wyeliminowaniu wszystkich terrorystów przychodzi czas na ich szefa. Mullins zabija Dekkera zrzucając na niego część konstrukcji do wodowania okrętu. Osobista krucjata najemnika zostaje zakończona.
via Wikipedia

Uwagi: Na łamach naszej strony pobierzecie grę w wersji ISO. Jeżeli po zainstalowaniu i uruchomieniu gry - pojawi się czarny ekran - wypakuj pliki z zamieszczonego patcha do katalogu w którym zainstalowałeś grę. Uwaga - na niektórych komputerach, ikony w menu głównym są nie widoczne, ale na pewno już graliście i wiecie w jakiej kolejności są umieszczone.
Jeżeli nie uda wam się uruchomić, możecie pobrać Soldier of Fortune Community Edition  .
 Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry Soldier Of Fortune przeczytaj:
lub poszukaj/zapytaj na naszym forum.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o SOLDIER OF FORTUNE

Secret Service

Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 2000 roku. Numer 78, strony 50-51.


Świat Gier Komputerowych

Recenzja gry w miesięczniku Świat Gier Komputerowych z 2000 roku. Numer 06, strony 30-32.


Świat Gier Komputerowych 09/2000

Porady do gry w miesięczniku Świat Gier Komputerowych z 2000 roku. Numer 09, strony 72-74.


Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą SOLDIER OF FORTUNE.Gry, które mogą ci się spodobać

Przejdź do sekcji: Download SOLDIER OF FORTUNE
TAGI: SOLDIER   FORTUNE   FPS   ACTIVISION   RAVEN   MULLINS   HAWK   MULTIPLAYER  

Najwyżej ocenione gry

Gry online