soccer kid
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze Soccer Kid. Uratować mistrzostwa świata.

Soccer Kid, gra zręcznościowa wydana w roku 1993 przez firmę Krisalis Software. Gra powstała dla komputerów Amiga i PC.
Jest rok 1994. Mistrzostwa świata w piłce nożnej za pasem. A tu katastrofa! Trofeum pucharui świata zniknęło. Okazuje się, że puchar ukradł kolekcjoner trofeów z innej planety. Jednak uciekając z Ziemi, wpadł w rój asteroidów i niestety - puchar wylądawał na Ziemi jednak już nie w całości, a rozbity na pięć kawałków! Każdy kawałek pucharu świata znalazł się w innym mieście - a nawet kontynencie. Twoim zadaniem jako Soccer Kid'a jest odzyskanie kompletu, pięciu części pucharu, aby uratować zbliżające się mistrzostwa świata. Twoją bronią jest niepospolity talent do dryblowania. Podczas swojej wyprawy napotkasz na wielu nieprzyjaciół i jedynym sposobem aby się ich pozbyć jest piłka nożna. Oczywiście, zdarzyć się może, że przebijesz swoją piłkę - no cóż - najlepszym też się zdarza. Nie musisz się martwić - naciśnij dłużej przycisk joysticka (lub spacebar w wersji dla PC) i nowa piłka się pojawi. Pamiętaj jednak, że masz pewien limit piłek na każdy etap. Gra nie jest prosta, jak mogłoby się wydawać. Dodatkową trudnością (uciążliwością) jest fakt, że grę możesz zapisywać co 2 poziomy.
Gra graficznie prezentuje się bardzo dobrze, muzyka i efekty również nie odstają od całości. Soccer Kid jest typową grą zręcznościową w bardzo dobrym wydaniu. Na pewno warto zagrać.


Uwagi:
Uwaga. Pobierając wersję dla Amigi należy zaopatrzeć się w oryginalny ROM w wersji przynajmniej 2.4, gdyż dostarczany AROS z najnowszym emulatorem WinUAE nie pozwala na uruchomienie tejże gry. Wersja dla Amigi jest już wersją gry przeznaczoną na kości AGA. Należy ustawić przynajmniej 1 Mb Chip RAM.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry SOCCER KID.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz