SID MEIER`S CIVILIZATION

sid meiers civilization
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.75/10 (24 głosów)


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Sid Meier`s Civilization

Civilization, gra strategiczna wydana w roku 1991 przez firme Microprose. Gra powstała dla komputerów Amiga, Stari ST oraz PC.

Celem gry jest rozwijanie swojej cywilizacji od początków ludzkości do czasów dziejących się gdzieś w przyszłości. W grze można wygrać na kilka sposobów. Jednym z nich jest stworzenie statku kosmicznego i wysłanie ludzi na inną planetę, drugim - zniaszczyć wszystkie inne cywilizacje oraz trzeci, musisz zostać wybrany na zgromadzeniu ONZ na przywódcę. Gra oparta jest o system turowy. Cywilizacja to gra bardzo rozbudowana. Złe decyzje podjęte na początku drogi cywilizacyjnej mogą spowolnić (lub wręcz zatrzymać progres cywilizacyjny). W grze musisz współpracować z innymi cywilizacjami, handlować z nimi oraz zawierać sojusze. Sam nie wygrasz. Wybierz odpowiednią strategię i prowadź swoją cywilizację do złotej ery ludzkości.

Cywilizacja to bardzo rozbudowana gra strategiczna. Musisz podejmować decyzje na wszelakich możliwych poziomach militarnych, handlowych, dyplomatycznych. Gra wciąga na bardzo długie godziny. Graficznie jak i dźwiękowa gra nie powala z nóg, jednak gra na pewno warta polecenia każdemu strategowi. Civilization to klasyka gatunku.Uwagi:
Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3) oraz przynjamnije 1 Mb Chip RAM. Dla komfortu gry, włącz 4 stacje dyskietek.Ostatnia modyfikacja: 24 wrzesień 2013Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry SID MEIERS CIVILIZATION.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać