O grze Sherlock Holmes: The Case of the Vanishing Thief

Opublikowana w 2004 roku gra pod tytułem Sherlock Holmes: The Case of the Vanishing Thief jest nie tylko adaptacją słynnej powieści Arthura Conan Doyle'a, ale także fantastyczną rozgrywką, w której gracz będzie musiał wcielić się w głównych bohaterów, aby rozwiązać zawiłą zagadkę.
Fabuła dotyczy wymyślonych przez autora słynnych historii Sherlocka Holmesa, ekscentrycznego i zarazem genialnego detektywa. Postać ta znana jest z nietypowego, ale jednocześnie skutecznego rozwiązywania zagadek i posługiwaniu się drogą dedukcji. Wszystkie obserwacje, zdobywane przez niego w opowiadaniach Conan Doyle'a łączą w sobie znajomość różnych dziedzin nauki - psychologii, chemii, balistyki i matematyki, a także różnych kultur, co sprawiało, że Sherlock Holmes był charakterystyczną postacią w skali literatury światowej.
W grze Sherlock Holmes i Dr. Watson będą musieli cofnąć się w czasie do różnych epok i miejsc w tym do starożytnego Rzymu i Dzikiego Zachodu. Naszym celem jest schwytanie Jimmy'ego, który również cofnął się w czasie. Aby go schwytać, będziemy musieli rozwiąć kilkadziesiąt zagadek i łamigłówek.
Bajkowa i rysunkowa oprawa graficzna sprawia wrażenie, że jest ona przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. I nic w tym dziwnego, zważywszy, że jej fabuła kształtuje umysł młodego człowieka i zachęca go do myślenia dedukcyjnego, nastawionego na rozwiązanie problemu.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry SHERLOCK HOLMES THE CASE OF THE VANISHING THIEF.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz