SHADOWRUN

shadowrun
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Shadowrun

Shadowrun to role-play akcji z 1994 roku bazujący na podręczniku o tym samym tytule przygotowanym przez firmę FESA.


Jego akcja toczy się w roku 2058 po tzw. Przebudzeniu, po którym do świata powróciła magia i fantastyczne istoty pokroju elfów oraz orków. Niewielki oddział najemników (shadowrunnerów) zostaje brutalnie zamordowany w dziczy, a nagranie z tej zbrodni udostępniają stacje informacyjne. Do Seattle przyjeżdża Joshua - brat jednej z ofiar, który postanawia poznać prawdziwe przyczyny śmierci członka rodziny. Najpierw będzie jednak musiał dowiedzieć się, kto i po co wynajął shadowrunnerów.


Shadowrun to produkcja nastawiona na akcję, przed przystąpieniem do rozgrywki gracz ma możliwość wyboru klasy postaci między samurajem, deckerem oraz szamanem. Każda z profesji reprezentuje inny styl. Pierwsza z nich to przykład typowego wojownika, który doskonale walczy wręcz oraz na dystans za pomocą wszelkiej broni palnej. Decker to bystry haker, który może wchodzić do sieci (Matrixa) i po złamaniu zabezpieczeń, wykorzystywać ją do własnych celów. Szaman jest postacią wrażliwą na magię, umiejącą rzucać zaklęcia bojowe i wspierające. Każda z profesji ma pewne wady, ale gracz może zmniejszyć ich uciążliwość, zatrudniając dodatkową postać sterowaną przez sztuczną inteligencję.


Ostatnia modyfikacja: 5 lipiec 2021

ABANDONWARE  STARE GRY   SHADOWRUN   AKCJA   RPG   CYBERPUNK   SCI-FI  


Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry SHADOWRUN.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać