scorched earth
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.20/10 (5 głosów)


Twoja ocena:O grze Scorched Earth / Scorched Tanks

Scorched Earth (Scorched Tanks dla Amigi), gra strategoczna (turowa) wydana przez Wendell'a Hicken'a w 1991 roku dla komputerów PC. Wersja gry dla komputerów Amiga powstała w 1993 roku.
W grze sterujemy czołgiem. Twoim zadaniem jest zlikwidowanie przeciwnika (lub przeciwników). Do dyspozycji masz ogromny arsenał broni, każda broń posiada swój unikalny sposób działania oraz moc. Poza działaniami ofensywnymi, będziesz musiał chronić swój pojazd. W grze zaaplikowano kilkadziesiąt osłon.
Rozgrywka odbywa się na pofałdowanym terenie (generowanym losowo). Bardzo ważnymi czynnikami są: siła wiatru, kąt ustawienia działa oraz moc wystrzału. Wszystkie te elementy musisz dobrać w taki sposób aby zniszczyć wrogów.
Zasady gry jak i rogrywka była pierwowzorem do stworzenia dobrze znanej gry Worms. Po sukcesie tej drugiej, Scoreched Earth / Scorched Tanks odeszły w zapomnienie. A szkoda...


Uwagi: Wersja dla komputerów Amiga wczytuje się do pewnego momentu. Okno CLI, nie znika. Należy przesunąć to okienko nieco w dół - tak aby odsłonić Workbench. Tam będziesz miał ikonę przez którą otworzysz program.
Ustaw 1Mb Chip RAM, aby w pełni cieszyć się grą.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry SCORCHED EARTH.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz