SCORCHED EARTH / SCORCHED TANKS

odwiedzin: 2458    pobrano: 1103


Scorched Earth (Scorched Tanks dla Amigi), gra strategoczna (turowa) wydana przez Wendell'a Hicken'a w 1991 roku dla komputerów PC. Wersja gry dla komputerów Amiga powstała w 1993 roku.
W grze sterujemy czołgiem. Twoim zadaniem jest zlikwidowanie przeciwnika (lub przeciwników). Do dyspozycji masz ogromny arsenał broni, każda broń posiada swój unikalny sposób działania oraz moc. Poza działaniami ofensywnymi, będziesz musiał chronić swój pojazd. W grze zaaplikowano kilkadziesiąt osłon.
Rozgrywka odbywa się na pofałdowanym terenie (generowanym losowo). Bardzo ważnymi czynnikami są: siła wiatru, kąt ustawienia działa oraz moc wystrzału. Wszystkie te elementy musisz dobrać w taki sposób aby zniszczyć wrogów.
Zasady gry jak i rogrywka była pierwowzorem do stworzenia dobrze znanej gry Worms. Po sukcesie tej drugiej, Scoreched Earth / Scorched Tanks odeszły w zapomnienie. A szkoda...

Uwagi: Wersja dla komputerów Amiga wczytuje się do pewnego momentu. Okno CLI, nie znika. Należy przesunąć to okienko nieco w dół - tak aby odsłonić Workbench. Tam będziesz miał ikonę przez którą otworzysz program.
Ustaw 1Mb Chip RAM, aby w pełni cieszyć się grą.

Napisz komantarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą SCORCHED EARTH / SCORCHED TANKS.Gry, które mogą ci się spodobać

Przejdź do sekcji: Download SCORCHED EARTH
SCORCHED EARTH
Ocena


Udostępnij
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

Download

Tagi