rolo to the rescue
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.50/10 (2 głosy)


Twoja ocena:O grze Rolo to the Rescue

Rolo to the Rescue, gra zręcznościowa wydana w 1992 roku przez Electronic Arts. Gra ukazała się dla konsol SEGA Genesis / Mega Drive.
Rolo to the Rescue to interesująca gra platformowa, której fabuła opowiada o ucieczce słonika Rolo z cyrku. Poruszając się po mapie i odkrywając kolejne poziomy słoń będzie musiał ocalić uwięzione zwierzęta, a wreszcie uwolnić swoją matkę.
Gracz porusza się po planszy idąc od lewej do prawej strony. Dzięki znalezionym po drodze przedmiotom Rolo zyskuje dodatkowe zdolności np. strzelanie wodą z trąby, unoszenie się w powietrzu, zmniejszanie rozmiaru czy wsysanie przeciwników. Jego wrogowie to najczęściej złowrogie hybrydy (np. krwiożercze rośliny), nieprzyjazne zwierzęta i pracownicy cyrku. Poza wymienionymi wcześniej zdolnościami Rolo może likwidować przeciwników wskakując na nich. W trakcie gry, kiedy nasz słoń uwolni inne zwierzęta, będzie miał możliwość skorzystania z ich umiejętności. I tak np. królik potrafi wyżej skakać, bóbr umie pływać, wiewiórka wspinać się, a kret kopać podziemne tunele. Do ukończenia każdego poziomu konieczne jest spełnienie konkretnego celu. Najczęściej chodzi o odnalezienie określonego przedmiotu lub uratowanie wszystkich zwierząt z klatek.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry ROLO TO THE RESCUE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz