RISK II

risk ii
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.22/10 (30 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Risk II

Risk II (Ryzyko), gra strategiczna (planszowa) wydana w 2000 roku przez Hasbro Interactive (pod marką Microprose). Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows) oraz Macintosh.

Risk II jest rozszerzoną wersją gry wydanej w 1986 roku. W porównaniu do klasycznej wersji, druga część wprowadza (poza klasyczną opcją) grę w trybie Same Time Risk oraz Tournament. W Risk II może grać równocześnie do ośmiu graczy (w kombinacji człowiek/komputer).

Plansza, na której toczy się rozgrywka, jest polityczną mapą świata podzieloną na czterdzieści dwa terytoria, które składają się na sześć kontynentów. Każdy gracz otrzymuje na początku gry armię w wybranym kolorze, którą ma zdobywać terytoria pozostałych graczy tak, by mieć pod swoją kontrolą cały świat lub by spełnić otrzymane na początku gry tajne zadanie.Ostatnia modyfikacja: 1 marzec 2018Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry RISK II.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać