O grze Ripley's Believe It or Not!: The Riddle of Master Lu

Akcja gry rozpoczyna się w roku 1936, a jej głównym bohaterem jest autentyczna postać - Robert Ripley - twórca galerii osobliwości obejmujących różne media (m.in. komiks czy film). Zostaje on zaatakowany i okradziony przez nieznanych sprawców. Okazuje się, że oprawcy szukali w jego zbiorach wskazówek dotyczących legendarnego mistrza Lu, mędrca oraz doradcy pierwszego cesarza Chin. W jego zapiskach kryje się bowiem informacja o magicznym amulecie, dzięki któremu można zjednoczyć azjatyckie kraje. Protagonista postanawia odnaleźć go jako pierwszy.
Ripley's Believe It or Not!: The Riddle of Master Lu to produkcja point & click wymagająca od graczy spostrzegawczości oraz kreatywności. Często konieczne jest bowiem znalezienie dobrze ukrytych przedmiotów, by popchnąć fabułę naprzód. W trakcie swojej przygody bohater odwiedza szereg lokacji, wśród których znalazło się miejsce dla Nowego Jorku, Wysp Wielkanocnych, indyjskiego stanu Sikkim czy Wolnego Miasta Gdańsk. Każda z nich skrywa w sobie dodatkowe, bonusowe zadanie.
W grze nie brakuje zadań oraz rozmów z innymi bohaterami, w tym także pocztowej korespondencji, która ma duże znaczenie dla fabuły.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry RIPLEYS BELIEVE IT OR NOT THE RIDDLE OF MASTER LU.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz