red alert
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.76/10 (25 głosów)


Twoja ocena:O grze Command & Conquer: Red Alert

Command & Conquer: Red Alert, gra strategiczna ( RTS ) wydana w 1996 roku przez Virgin Interactive. Gra ukazała się dla komputerów PC oraz konsolę PlasyStation.
Jest rok 1946. Albert Einstein, chcąc zmienić los świata i zapobiec wybuchowi II wojny światowej, skonstruował wehikuł czasu tzw. chronosferę. Za jego pomocą cofnął się w czasie do roku 1924, w chwili gdy Adolf Hitler wychodził z więzienia Landsberg. Spotyka go pod bramą więzienia. W momencie gdy wita się z nim i podaje mu dłoń, Hitler w tajemniczy sposób znika. Mając nadzieję, że uratował świat przed II wojną światową, naukowiec powrócił do 1946 roku. Sytuacja polityczna globu zmieniała się. Dzięki temu, że Hitler został wymazany z historii i nigdy nie doszedł do władzy, Niemcy pozostały państwem demokratycznym, a wojna nie wybuchła.
W sytuacji braku zagrożenia ze strony Niemiec, pozostał tylko jeden kraj zdolny zagrozić światowej demokracji – rządzony przez Józefa Stalina Związek Radziecki. W 1950 roku Stalin ze swą potężną armią uderzył na niepodejrzewające zagrożenia państwa europejskie, z zamiarem rozszerzenia sowieckiego imperium od Chin po Wyspy Brytyjskie. Armia Czerwona, atakując z północy, wschodu i południa, zajęła znaczną część Europy. Jeszcze nieokupowane państwa europejskie stworzyły sojusz przeciwko agresorowi.
Red Alert daje graczowi możliwość wyboru spośród dwóch alternatywnych zakończeń gry. Możesz wcielić się w przywódcę armii sprzymierzonej (alianci) lub stanąć po stronie armii sowieckiej. Losy świata od teraz zależą od Ciebie.