RAILROAD TYCOON. MANAGER LINII KOLEJOWYCH.

railroad tycoon
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Twoja ocena:
O grze Railroad Tycoon. Manager linii kolejowych.

Railroad Tycoon, gra strategiczno-handlowa wydana w 1990 roku przez Microprose. Gra wydana została na kompuetry Amiga, Atari ST oraz PC.

Gra Railroad Tycoon, jest klasykiem gatunku gier handlowo-startegicznych. W grze wcielasz się w pioniera - twórce pierwszych żelaznych linii kolejowych. Swoje imperium tworzysz od zera (pamiętaj, że dopiero wynaleziono żelazną kolej). Musisz budować stacje kolejowe, fabryki oraz przede wszystkim linie kolejowe. Swój zmysł handlowy będziesz musiał wykazać, przy odpowiednim doborze wagonów dla swoich połączeń kolejowych. Pamiętaj, że nie jest opłacalne przewożenie surowców czy towarów do miast w których nie będzie z nich pożytku. Oprócz linii kolejowych, możesz też inwestować środki na giełdzie. Wszystkie swoje operacje musisz tak przemyśleć aby zostać magnatem żelaznych linii kolejowych.

Gra, jak pisaliśmy, jest klasykiem gatunku. Railroad Tycoon, jest grą w którą musicie zagrać - o ile jesteście fanami tego gatunku gier.Uwagi:
Wersja dla Amigii wymaga oryginalnego romu (np. Kisckstart 1.3).

Czasopisma w których można poczytać o grze Railroad Tycoon
Komentarze

Gość   wysłano 2018-02-20 11:50:42

Jedna z gier do których wracam co jakiś czas. Nie potrzeba nie wiadomo jakiej grafiki - wystarczy pomysł i dobra realizacja. Tutaj mamy wszystko co potrzeba - szkoda, że już takich gier się nie robi. Zawsze możemy wrócić do starych klasyków :D
0 0 Odpowiedz

Napisz komentarz


Gry, które mogą ci się spodobać