QUAKE

quake
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.78/10


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Quake

Quake, gra typu FPS (First Person Shooter) wydana przez Id Software w 1996 roku. Jest to pierwsza odsłona serii pod wspólną nazwą Quake.

Rozgrywka gry toczy się w labiryntach, osadzonych w klimatach średniowiecznego zamku. Twoim zadaniem jest przetrwać. Do dyspozycji, autorzy gry przygotowali bardzo rozległą gamę uzbrojenia. Aby przejść poziom, gracz musi znaleźć odpwiednie klucze do drzwi i znaleźć uprogranione wyjście z labiryntu. Przed rozpoczęciem wyprawy, gracz może zdecydować o poziomie trudności, wybierając odpowiednie "wejście do labiryntu".

W przeciwnieństwie do poprzednika (mowa oczywiście o grze Doom), grafika jest generowana przy wykorzystaniu przyśpieszenia sprzętowego (akceleracja 3D) oraz silnika OpenGL. Dzięki temu gra stała się bardziej dynamiczna a efekty bardziej realistyczne. Fani FPS nie mogą tego tytułu znać. Silnik graficzny był wykorzystywany do wielu innych produkcji, co świadczy o wysokiej jakości produktu.

Dodatkowym plusem jest możliwość gry w trybie multiplayer.Uwagi:
Grę uruchomicie przeciągając ikonę Quake.exe na DosBOX (lub po prostu wpisujecie komendę Quke.exe w linii poleceń).Ostatnia modyfikacja: 4 wrzesień 2013Komentarze

RetroGraccz   wysłano 2019-11-26 22:31:41

Działa w tym multiplayer?
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Glob@s   wysłano 2018-08-19 21:27:22

Grałem, grałem. Przeszedłem to kilka razy aż trafiłem na QuakeLive i tam zostałem :)
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Toomasz301291@wp.pl   wysłano 2015-01-18 18:21:53

spokooo
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać