pro cycling manager
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze Pro Cycling Manager

Do prekursorów gier symulacyjnych należy Pro Cycling Manager. To niezwykle udana seria symulatorów, która doczekała się kilkunastu odsłon i wersji wydawanych corocznie pod jednym, wspólnym tytułem.
Rozgrywka polega na kierowaniu dowolnie przez siebie wybraną zawodową drużyną kolarską i poprowadzeniu jej do zwycięstwa w wielu międzynarodowych wyścigach. Jako główny menedżer, gracz dysponuje bogatym wachlarzem opcji oraz szeregiem różnorodnych możliwości, które pomagają osiągnąć wyznaczony cel: może on pozyskiwać nowych cyklistów do zespołu, negocjować kontrakty z nimi, by wywalczyć jak najniższą cenę za zawodnika na dany sezon, wyznaczać godziny treningów czy ustalać składy na poszczególne zawody. Wszystko po to, aby rowerzyści startujący pod jego sztandarem wypadli jak najlepiej podczas zmagań. Ciekawą perspektywą jest technika pozwalająca na śledzenie swoich ulubieńców w peletonie, by upewnić się, czy podjęliśmy słuszny wybór, dając im okazję do wykazania się. Całość wymaga niekiedy sporego wysiłku umysłowego, zdolności do logicznego myślenia oraz umiejętności strategicznego planowania kolejnych działań.
Twórcy gry przyłożyli szczególnie dużą wagę do odzwierciedlenia realizmu. Bez problemu uda się rozpoznać określonych zawodników w gąszczu sylwetek na torze, zaś trasy, żywcem wzięte z realnego świata, często pokrywają się z ich prawdziwymi odpowiednikami.

Gry, które mogą ci się spodobać