PRINCE OF PERSIA. URATOWAĆ KSIĘŻNICZKĘ PERSJI.

odwiedzin: 9753    pobrano: 4512Rok: 1990

Gatunek: platformowa | zręcznościowa

Wydawca: Brøderbund

Producent: Domark

Platforma: Amiga | Atari ST | PC | Mac | Genesis

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Prince of Persia, gra platformowa-zręcznościowa wydana przez Broderbund w roku 1990. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST oraz PC.
Pod nieobecność sułatana Persji, podstępny wezyr Jaffar, chcąc przejąć władzę, musi pojąć za żonę księżniczkę Persji. Jednak ona ma już wybranka serca. Jaffar nie może tego znieść i uwięził piękną księżniczkę w wieży pałacowej. Księżniczka musi być uwolninona w ciągu jednej godziny - inaczej, będzie musiała poślubić wezyra Jaffar'a.
Tak mniej więcej wygląda historia. Domyślasz się, że to ty jesteś wybrankiem serca księżniczki. I to ty masz godzinę, aby ją uwolnić. Problem w tym, że jesteś w lochach i nic nie pomaga Ci w dotarciu do księżniczki. Musisz liczyć tylko na własne siły.
Prince of Persia, jak na rok powstania, zachwyca dopracowaną animacją postaci. Jest to jedna z gier w których postać porusza się bardzo naturalnie - nie dużo brakuje do perfekcji. Jednak drugi plan już nie jest tak dopracowany - jednak, w grę powinien zgarać każdy, kto lubi gry platformowe.

Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Można uruchomić grę używając Aros'a dołączonego do najnowszego emulatora WinUAE.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o PRINCE OF PERSIA

Top Secret

Numer 02 z 1992 roku. Artykuł + mapa na stronach od 13 do 16.


Top Secret 03.1992

Dodatkowy opis z poprzedniego numeru Top Secret. Number 03, strona 23.


Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą PRINCE OF PERSIA. URATOWAĆ KSIĘŻNICZKĘ PERSJI..


Najwyżej ocenione gry

Gry online