PRINCE OF PERSIA. URATOWAĆ KSIĘŻNICZKĘ PERSJI.

prince of persia
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.78/10


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Prince of Persia. Uratować księżniczkę Persji.

Prince of Persia, gra platformowa-zręcznościowa wydana przez Broderbund w roku 1990. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST oraz PC.

Pod nieobecność sułatana Persji, podstępny wezyr Jaffar, chcąc przejąć władzę, musi pojąć za żonę księżniczkę Persji. Jednak ona ma już wybranka serca. Jaffar nie może tego znieść i uwięził piękną księżniczkę w wieży pałacowej. Księżniczka musi być uwolninona w ciągu jednej godziny - inaczej, będzie musiała poślubić wezyra Jaffar'a.

Tak mniej więcej wygląda historia. Domyślasz się, że to ty jesteś wybrankiem serca księżniczki. I to ty masz godzinę, aby ją uwolnić. Problem w tym, że jesteś w lochach i nic nie pomaga Ci w dotarciu do księżniczki. Musisz liczyć tylko na własne siły.

Prince of Persia, jak na rok powstania, zachwyca dopracowaną animacją postaci. Jest to jedna z gier w których postać porusza się bardzo naturalnie - nie dużo brakuje do perfekcji. Jednak drugi plan już nie jest tak dopracowany - jednak, w grę powinien zgarać każdy, kto lubi gry platformowe.Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Można uruchomić grę używając Aros'a dołączonego do najnowszego emulatora WinUAE.Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019

Czasopisma w których można poczytać o grze Prince Of Persia
Komentarze

Trabolo   wysłano 2019-11-25 22:47:29

Klasyk w pełnym wydaniu
5 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać