police quest 1
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

6.75/10 (2 głosy)


Twoja ocena:O grze Police Quest: In Pursuit of the Death Angel

Police Quest: In Pursuit of the Death Angel (PQ1, Police Quest 1), gra przygodowa wydana w 1987 roku przez Sierra On-Line. Gra ukazała się dla komputerów Amiga, Atari ST, Apple (II, IIGS, Macintosh) oraz PC (DOS).
Jest to pierwsza z serii gier przygodowych (symulacji) traktujących o pracy policji. Pierwsze pięć odsłon, zostały zaprojektowane przez byłego oficera policji Jim`a Walls`a.
Akcja pierwszej części gry dzieje się w fikcyjnym mieście Lytton w Kalifornii. Wcielamy się w oficera policji z 15-letnim stażem o imieniu Sonny Bonds. Zostałeś przydzielony do zbadania przyczyn wypadku samochodowego. Okazuje się, że nie był to zwykły wypadek, a zabójstwo. W miarę postępów w grze, z oficera policji awansujesz na detektywa (a później w tajnego agenta). Finalnie, będziesz musiał znaleźć i aresztować handlarza narkotyków Jessiego Bainsa (zwanego "The Death Angel").


Uwagi: Wersja dla PC: w folderze znajdzecie wersję oryginalną (z 1987 roku), oraz wersję po liftingu (z 1992 roku). Screeny pochodzą z wersji z roku 1992.

Czasopisma w których można poczytać o grze Police Quest 1

POLICE   QUEST   ANGEL   DEATH   PURSUIT   SIERRA   PRZYGODOWA   SYMULACJA   CALIFORNIA  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry POLICE QUEST 1.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz