NORTH AND SOUTH. WOJNA Z PRZYMRÓŻENIEM OKA.

odwiedzin: 28608    pobrano: 9023Rok: 1989

Gatunek: strategiczna | zręcznościowa

Wydawca: Infogrames

Producent:

Platforma: Amiga | PC

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


North and South to gra strategiczna z elementami zręcznościowymi. Gra ujrzała światło dzienne w 1989r. North and South wydała forma Infogrames znana z takich gier jak np. Alcatraz. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atarti ST oraz PC.
North and South osadzona jest w czasach wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Przed rozgrywką wybieramy stronę konfliktu konfederaci (południe) lub unię (północ). Poza tym możemy wybrać poziom trudności oraz dodatki takiej jak np. ataki indian (meksykanów), burze. Gra umożliwia rozgrywkę dwóch graczy, co znacznie podnosi atrakcyjność gry.
Główny ekran gry to mapa Stanów Zjednoczonych podzielona na stany. Rozgrywkę rozpoczynamy posiadając po dwie armie oraz kilka stanów. Celem gry jest zajęcie całego terytorium. Gra podzielona jest na kilka gier: pole bitwy, atak na fort oraz atak na pociąg z pieniędzmi. Każdy etap jest bardzo dynamiczny. Należy pamiętać, że pieniądze wożone przez pociąg jest bardzo ważna w grze. Po zapełnieniu sejfu dostajemy kolejną armię - co ma nie bagatelne znaczenie w dlaszej rozgrywce.
Gra mimo upływu lat (1989r.) dalej bawi jak przed laty. Mimo iż graficznie jak i efekty dźwiękowe nie powalają, tak rozgrywka jest bardzo wciągająca. Ogólnie gra w którą należy zagrać.

Uwagi:
Ze względu na rok powstania gry, wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3). Na AROS, niestety nie udało nam się uruchomić tej gry.
Polecamy wersję dla Amigi, graficznie zdecydowanie lepiej wygląda niż wersja dla PC.
 Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry North And South przeczytaj:
lub poszukaj/zapytaj na naszym forum.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o NORTH AND SOUTH

Top Secret

Numer 02 z 1991 roku. Opis gry nzjadziecie na stronach 30 i 31 czasopisma.


Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą NORTH AND SOUTH. WOJNA Z PRZYMRÓŻENIEM OKA..Gry, które mogą ci się spodobać

Przejdź do sekcji: Download NORTH AND SOUTH
TAGI: NORTH   SOUTH   PółNOC   POłUDNIE   INFOGRAMES   STRATEGICZNA   ZRęCZNOśCIOWA   2 GRACZY  

Najwyżej ocenione gry

Gry online