micro commandos
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze Micro Commandos

Micro Commandos, gra strategiczna (RTS) wydana w 2002 roku przez Strategy First. Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows).
Micro Commandos to strategia czasu rzeczywistego, w której gracz kieruje jedną z dwóch nacji malutkich kosmitów (Lizardians lub Roughbacks). Celem jest podbicie Ziemi, do czego będą dążyć jeszcze trzy inne gatunki przybyszów z kosmosu. Aby osiągnąć zwycięstwo przede wszystkim należy przetrwać w "wielkim" świecie człowieka (np. bronić przed chomikami czy kotami) oraz nauczyć się wykorzystywać dostępne przedmioty, z czego jednym z istotniejszych jest dostęp do energii elektrycznej. Kluczowym zadaniem jest odnalezienie wyjątkowej broni o niszczycielskiej sile rażenia (jest to hiperodkurzacz).
Pierwsza baza zakładana jest w piwnicy jednego z mieszkań, ale wraz z rozwojem kampanii rozgrywa będzie toczyć się w różnorodnym otoczeniu, np. pizzerii, stacji metra czy więzieniu. Gra liczy sobie łącznie kilkanaście misji. Podobnie jak w przypadku innych gier typu RTS, aby liczyć na końcowy sukces należy dbać o kilka spraw naraz – dostęp do surowców (energia i jedzenie) potrzebnych do produkcji i utrzymania jednostek, rozwój infrastruktury otwierający kolejne możliwości oraz odpieranie ataków przeciwnika, a następnie pokonanie go w otwartym polu (ewentualnie piwnicy).

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry MICRO COMMANDOS.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz