LOTUS ESPRIT TURBO CHALLENGE. PIERWSZA CZĘŚĆ LEGENDARNYCH WYŚCIGÓW.

lotus esprit turbo challenge
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.09/10 (17 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Lotus Esprit Turbo Challenge. Pierwsza część legendarnych wyścigów.

Lotus Esprit Turbo Challenge, jest pierwszą częścią znanej serii gier wyścigowych z Lotusami w roli głównej. Gra została wydana w 1990 roku przez Gremlin Graphics. Lotus powstał dla komputerów Amiga, Atari ST, C64, ZX Spectrum, Amstrad CPC oraz konsolę SEGA.

Gra, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest pierwszą z serii gier wyścigowych w których ścigamy się samochodami ze stajni Lotus. W pierwszej części mamy do wyboru jedynie jeden samochód - tytułowy Lotus Esprit Turbo. W tej części podczas ścigania wyczerpuje nam się paliwo - więc trzeba co jakiś czas zajechać do stacji obsługi, aby uzupełnić brakujące paliwo. W grze zawsze ścigamy się z 20-toma przeciwnikami. Ekran gry zawsze podzielony jest na dwie części - nawet jak grasz pojedynczo, no dole ekranu widzisz jak mechanicy grzebią w samochodzie drugiego gracza. Na początku może to przeszkadzać, jednak z upływem czasu (rozgrywki) coraz mniej przeszkadza.

Podsumowsując, jako pierwowzór do następnych części - na pewno daje radę ;) Można by było jednak pokazać grę na całym ekranie przy grze pojedynczej. Fajną rzeczą w tej części jest to, że musisz tankować samochód co jakiś czas, czego w następnych częściach nie ma. I choćby dlatego warto po tę część sięgnąć. Lotus Esprit Turbo Challenge jest grą do której warto od czasu do czasu wrócić.Uwagi:
Aby uruchomić grę musicie posiadać oryginalny Rom np. Kickstart 1.3.Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.
Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry LOTUS ESPRIT TURBO CHALLENGE.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać