LOTUS ESPRIT TURBO CHALLENGE. PIERWSZA CZĘŚĆ LEGENDARNYCH WYŚCIGÓW.

odwiedzin: 3066    pobrano: 689


Lotus Esprit Turbo Challenge, jest pierwszą częścią znanej serii gier wyścigowych z Lotusami w roli głównej. Gra została wydana w 1990 roku przez Gremlin Graphics. Lotus powstał dla komputerów Amiga, Atari ST, C64, ZX Spectrum, Amstrad CPC oraz konsolę SEGA.
Gra, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest pierwszą z serii gier wyścigowych w których ścigamy się samochodami ze stajni Lotus. W pierwszej części mamy do wyboru jedynie jeden samochód - tytułowy Lotus Esprit Turbo. W tej części podczas ścigania wyczerpuje nam się paliwo - więc trzeba co jakiś czas zajechać do stacji obsługi, aby uzupełnić brakujące paliwo. W grze zawsze ścigamy się z 20-toma przeciwnikami. Ekran gry zawsze podzielony jest na dwie części - nawet jak grasz pojedynczo, no dole ekranu widzisz jak mechanicy grzebią w samochodzie drugiego gracza. Na początku może to przeszkadzać, jednak z upływem czasu (rozgrywki) coraz mniej przeszkadza.
Podsumowsując, jako pierwowzór do następnych części - na pewno daje radę ;) Można by było jednak pokazać grę na całym ekranie przy grze pojedynczej. Fajną rzeczą w tej części jest to, że musisz tankować samochód co jakiś czas, czego w następnych częściach nie ma. I choćby dlatego warto po tę część sięgnąć. Lotus Esprit Turbo Challenge jest grą do której warto od czasu do czasu wrócić.

Uwagi:
Aby uruchomić grę musicie posiadać oryginalny Rom np. Kickstart 1.3.

Napisz komantarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą LOTUS ESPRIT TURBO CHALLENGE. PIERWSZA CZĘŚĆ LEGENDARNYCH WYŚCIGÓW..

Przejdź do sekcji: Download LOTUS ESPRIT TURBO CHALLENGE

LOTUS ESPRIT TURBO CHALLENGE

Ocena


Udostępnij
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

Download

Masz problem z uruchomieniem gry? Przeczytaj:
Jak uruchamiać gry: Amiga


Tagi