LOST VIKINGS. ZAGUBIENI WIKINGOWIE.

lost vikings
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Lost Vikings. Zagubieni Wikingowie.

Lost Vikings, gra logiczna wydana w 1993 roku przez Interplay Entertainment. Gra powstała dla komputerów Amiga, PC oraz dla konsoli Sega.

Gdzieś na północy, znajduje się wioska w której mieszkają trzej wikingowie, Olaf - mocny, Baleog - dziki oraz Erik - szybki. Jak każdego roku, właśnie odbywa się festyn. Święto zbiorów. Jak zwykle pod wieczór zacznie się polowanie. Nasi dzielni bohaterowie również biorą w nim udział i jak zwykle wracają najpóźniej.

W międzyczasie międzygalaktyczny badziorek zwany Tomator, poszukuje dla swojego zoo nowych próbek. Próbek życia. Jest pewnien, że znajdzie takie próbki na maleńkiej planecie zwanej Ziemia. I nie mylił się. Znalazł idealnych przedstawicieli do swojego kramiku - i którz to może być? Oczywiście, że Olaf, Bealeong i Erik. Tomator wyczekał, aż wszyscy pójdą spać po polowaniu i porwał swoje ofiary na swój statek.

I tak oto zaczyna się Twoja przygoda. Musisz uratować trzech dzielnych wikingów z rąk Tomatora i sprowadzić ich na ziemię. Jak już wiesz, sterujesz trzema wikinagmi. Każdy ma inne umiętności - Olaf jest świetnym blokerem (posiada tarczę), Baleog atakuje (posiada miecz) a Eryk jest zwinny i szybki (jego umiejętnością są skoki). Musisz tak kooperować aby odnieść sukces.

Graficznie gra prezentuje się solidnie, dźwięk również odpowiednio dobrany. Ogólnie gra bardzo wciągająca. Zabawa na minimum kilka dniUwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu (może być AROS). Ustaw 1 Mb Chip RAM oraz dwie stacje dystkietek (dla komfortu gry).Ostatnia modyfikacja: 11 marzec 2013

Czasopisma w których można poczytać o grze Lost Vikings
Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry LOST VIKINGS.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać