LOST PATROL. ZAGINIENI W AKCJI.

lost patrol
Wydawca:
Producent:

Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Lost Patrol. Zaginieni w akcji.

Lost Patrol, gra strategiczna wydana w 1990 roku przez firmę Ocean. Gra ukazała się dla Stari ST, Amigi oraz komputerów osobistych PC.

W grze liderujesz grupie żołnierzy, którzy rozbili się za linią wroga w Wietnamie. Twoja załoga to 6 i oczywiście Ty. Twoim celem jest przetrwanie w nieprzyjanzym środowisku i przedarcie się do bazy - Duhoc Base. W czasie swojej wędrówki będziesz musiał przeczesywać teren, walczyć z nieprzyjacielskimi żołnierzami oraz wiele więcej. Poza tym, masz ograniczoną ilośc amunicji oraz jedzenie. Jedzenie oraz amunicję możesz zdobyć poprzez przeczesywanie wiosek. Pamiętaj, o odpoczynku! Twoi żołnierze nie są ze stali.

Napisaliśmy, że Lost Patrol jest grą strategiczną, ale jednak trudno ją sklasyfikować tylko i wyłącznie w tej kategorii. Grę możemy określić jako przygodowo-zręcznościowa-strategiczna. Dlaczego? W grze musimy wykazać się umiejętnościami strategicznymi (mapa), zręcznościowymi (zasadzki, walki itp). Jest to jedna z perełek gier komputerowych. Wracamy do niej z nostalgią - i choć poziom trudności nie zachwyca, można spędzić kilka miłych godzin z Lost Patrol.Uwagi:
Wersja gry dla komputerów Amiga wymaga ustawień emulatora jak dla A500.

Grę dla PC uruchomicie poprzez komendę LP.BAT.Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019

Czasopisma w których można poczytać o grze Lost Patrol
Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Max   wysłano 2019-08-17 20:25:02

Moim zdaniem jedna z bardziej klimatycznych gier tego typu :) Chyba pierwsza gra survivalowa jaka ukazała się na 16 bitowe maszyny. Spodobała mi się na tyle, że postanowiłem nagrać o niej filmik na który zapraszam:
https://www.youtube.com/watch?v=oNMr1Sqz4Pk
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać