kings quest i quest for the crown
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze King's Quest I: Quest for the Crown

King's Quest I: Quest for the Crown, gra przygodowa wydana w 1984 roku przez Sierra On-Line. Gra ukazała się dla komputerów Amiga, Apple II, Atari ST, Macintosh, PC (DOS) oraz konsole SEGA Master System.
W Królestwie Daventry dzieje się źle i ktoś musi zaprowadzić z tym porządek. Wybór umierającego króla pada na najdzielniejszego rycerza, Sir Grahama. Jako ten rycerz gracz musi znaleźć trzy legendarne skarby poukrywane w zakamarkach Królestwa. Jeżeli mu się powiedzie, nie tylko ocali średniowieczną krainę, ale i też zostanie jej władcą.
W King's Quest: Quest for the Crown mamy okazję uratować świat bez wymachiwania mieczem i zabijania stworów rodem z fantasy. Zamiast tego musimy zmierzyć się z licznymi zagadkami oraz łamigłówkami. Nie oznacza to jednak, że Sir Grahamowi nic nie grozi: wręcz przeciwnie, wiele pomyłek przy rozwiązywaniu problemów kończy się jego natychmiastowym zgonem, dlatego dobrze jest często zapisywać stan gry.
Warto mieć też na uwadze, że poczynaniami bohaterami kierujemy w bardzo "staroszkolny" sposób, czyli wydając mu polecenia własnoręcznie wpisujące je w listę komend. Do gry w King's Quest: Quest for the Crown niezbędna jest zatem przynajmniej podstawowa znajomość języka Shakespeara.
KING   QUEST   CROWN   PRZYGODOWA   GRAHAM   KORONA   RYCERZ  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry KINGS QUEST I QUEST FOR THE CROWN.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz