icewind dale
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (3 głosy)


Twoja ocena:O grze Icewind Dale

Icewind Dale, gra RPG wydana w 2000 roku przez Interplay Entertainment. Gra ukazała się dla komputerów Macintosh i PC (Windows).
Icewind Dale opowiada historię drużyny, której zadaniem jest pokonanie starożytnego zła. Gra została osadzona w świecie Advanced Dungeons & Dragons w uniwersum Forgotten Realms, gdzieś na lodowej północy w krainie zwanej Doliną Lodowego Wichru.
Tu przyłączamy się do jednego z bohaterów, próbując wesprzeć go w kolejnym, typowym zadaniu. Przeradza się ono w wielką przygodę, która prowadzi ruchy naszej drużyny przez najdalsze zakątki północnych krain. Wiele zadań odbywa się w lochach, które trzeba wypróżnić z wszelkiego rodzaju potworów, czasem nawet wielkich na 22 stopy.
W grze zdobywamy magiczny oręż i zbroje. Samodzielnie też możemy konstruować zbroję z pancerzy różnych zwierząt. Zajmujemy się zbieraniem porozrzucanych po mapach przedmiotów, możemy nimi handlować i wykorzystywać je w walce. Stale ulepszamy możliwości drużyny oraz poziomy poszczególnych postaci. Sami tez tworzymy tę drużynę, wedle własnego uznania.
Icewind Dale jet grą RPG osadzoną w fantastycznym świecie, nawiązującą do kanonu gatunku, czyli Baldur's Gate, ale opowiadająca całkiem nową i oderwaną historię. Z kamerą przedstawiona w rzucie izometrycznym oraz wykorzystaniem bibliotek OpenGL, gra prezentowała się bardzo dobrze, jak na własne czasy.

Czasopisma w których można poczytać o grze Icewind Dale


Sklepy w których można kupić grę ICEWIND DALE
Dlaczego nie można pobrać gry? Gra ICEWIND DALE chroniona jest prawem autorskim. ICEWIND DALE możecie kupić na jednej z platform dystrybucji gier (lista powyżej). Klikając przycisk 'Sprawdź cenę', zostaniesz przekierowany do wybranego sklepu w którym sprawdzisz cenę gry.

Kupując grę w Eneba.com, przy zamówieniu wprowadź kod 16bit - otrzymasz 3% rabatu.
.

Przeczytaj FAQ - pytania i odpowiedzi.
ICEWIND   DALE   HEART   WINTER   RPG   FANTASY  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry ICEWIND DALE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz