HOUSE OF THE DEAD

house of the dead
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.16/10 (16 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze House of the Dead

House of the Dead, gra zręcznościowa (FPS) wydana w 1996 roku przez Sega. Pierwotnie gra ukazała się dla automatów arcade, później przeniesiono na komputery PC (Windows) oraz konsolę SEGA Saturn.


Gra opowiada o Agencie Rogan (w przypadku gry dwuosobowej również o jego partnerze, "G") wyruszającego do tajnego laboratorium doktora Curiena, w którym musi wyjaśnić zagadkę natury prowadzonych badań oraz wyjaśnić przyczyny zniknięcia całej ekipy laboratorium.

Gra jest pełna akcji, polega na strzelaniu do zombie i mutantów. Czasem pojawia się niewinna ofiara, którą należy ocalić przed atakiem wrogów, w przypadku przypadkowego postrzelenia gracz traci życie. Kiedy życia się skończą, gra wymaga kolejnej monety, by kontynuować rozgrywkę (w przypadku wersji na konsole i PC jest z góry ustalona możliwość kontynuacji). To jeden z typowych celowniczków – bohater porusza się po z góry wyznaczonej trasie, gracz ma kontrolę tylko nad celownikiem jego broni, oraz jej przeładowywaniem. Gra jest jednak nieliniowa – trasa jest modyfikowana w zależności od niektórych poczynań gracza, jak np uratowanie zakładnika, czy też trafienie w przełącznik. Co jakiś czas na trasie staje boss, którego należy pokonać – by to zrobić, należy zniszczyć jego słaby punkt. Gra posiada również „Boss Mode”, w którym można walczyć z wybranym bossem, o jak najlepszy wynik.

- Wikipedia


Uwagi: Gra ze względu na dużą ilość pikselowej krwi, skierowana raczej dla starszych graczy.Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019

Czasopisma w których można poczytać o grze House Of The Dead


ABANDONWARE  STARE GRY   HOUSE   DEAD   FPS   ZRĘCZNOŚCIOWA   SEGA   MUTANT   ZOMBIE   ROGAN  


Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.
Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry HOUSE OF THE DEAD.

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać