hexen
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.46/10 (12 głosów)


Twoja ocena:O grze Hexen. W mrocznym świecie magii.

Hexen, gra FPS (z elementami RPG) wydana w 1995 roku przez Id Software. Gra ukazała się dla komputerów osobistych PC, Macintosh oraz konsole Nintendo 64, sega Saturn oraz PlayStation. Istnieje również wersja dla komputerów Amiga - jest to konwersja oryginalnego tytułu.

Hexen, jest grą utrzymaną w klimacie mrocznego świata magii. Celem jest odnalezienie i zgładzenie demona Koraxa. W grze mamy możliwość wyboru postaci (z trzech dostępnych ras): mag, wojownik lub kleryk. Każda postać charakteryzuje się innymi cechami np. wojownik będzie wymachiwał i używał broni siecznej, mag - składnia się ku czarom a kleryk - no cóż - wiara czyni cuda :) Wybór jest bardzo ważnym czynnikiem gry - autorzy zapewniają, że od wybranej postaci - na naszej drodze pojawiać się będą inne przedmioty i wrogowie o nieco odmiennych umiejętnościach.

Hexen to gra zbliżona bardziej do gry Doom (rozwal wszystko co spotkasz po drodze) niż do RPG (Dungeon Master to to nie jest). Jeżeli nie jesteś wybitnie nastwiony na RPG (a lubisz takie elementy) - na pewno Hexen będzie grom dla ciebie.Uwagi: Uwaga. Gra zamieszczona na naszej stronie jest wersją okrojoną (tzw. wersja rip, bez dodatków)

Czasopisma w których można poczytać o grze Hexen

ABANDONWARE  STARE GRY   HEXEN   FPS   RPG   RAVEN   ID SOFTWARE  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry HEXEN.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz