harpoon
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.77/10 (11 głosów)


Twoja ocena:O grze Harpoon. Gry wojenne.

Harpoon, gra strategiczna wydana w 1989 roku przez Three-Sixty Pacific dla komputerów PC i Macintosh. Rok później ukazała się wersja dla Amigi wydana przez firmę PSS.
Harpoon, jest realistyczną strategią działań wojennych na morzu i w powietrzu. Gracz może wybrać stronę konfliku: czerwoną lub niebieską. Każda strona konfliktu posiada unikalne jednostki, różniące się m.in. uzbrojeniem. W grze autorzy zamieścili kilka teatrów działań oraz misji zaczynając od krótkich (czasowo) i nieskomplikowanych do wielkich batalii wodno - powietrznych.
Harpoon, to gra wyłącznie dla fanów gatunku. Autorzy nie zamieścili w grze prawie wogóle dźwięków, garfika skrojona do minimum za to grywalność jest ponad przeciętna. Atutem gry, jest bardzo obszerna baza danych statków (w tym podwodnych) i samolotów.


Uwagi: Zamieszczona gra w wersji dla komputerów Amiga zawiera trzy zestawy teatrów działań: North Atlantic Convoys, The Mediterranean Conflict oraz The Indie Ocean.
Grę dla komputerów Apple, uruchomicie korzystając z emulatora Basilisk II (Jak uruchomić gry na tym emulatorze znajdziecie na forum).

Czasopisma w których można poczytać o grze Harpoon

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry HARPOON.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz