hardline
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.83/10 (3 głosy)


Twoja ocena:O grze Hardline

Hardline to strzelanka z lekkimi elementami przygodowymi.


Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, najprawdopodobniej w roku 1998, w Detroit. Istnieje dziwny kult, nazywany "Sekta", którego władza nieustannie rośnie. Jego członkowie są nazywany "sektoidami", wierzącymi w stalową istotę o imieniu Pokład. Sektoidy są przedstawiane jako terrorystyczna organizacja, mająca za cel zniszczenie obecnego status quo społeczeństwa. Atakuje głównie szkoły, szpitale, cywili. Liczba wyznawców stale rośnie. Na początku gry można zauważyć, że władza nie jest w stanie ich powstrzymać, ani policja, ani rząd, ani wojsko.


Postać gracza jest pilotem helikoptera: Ted Irvin. Początek gry przedstawia Teda lecącego na ratunek ofiarom sektoidów w magazynie. Niestety, pomoc przybywa za późno, a helikopter zostaje zniszczony przez eksplozję. Główny bohater walczy z sektoidami, w trakcie czego traci przytomność i zostaje uprowadzony przez Rebeliantów.


Irvin zostaje zabrany do ich bazy, gdzie rozmawia z przywódcą Rebelii, Morganem. Widząc, że Ted nie jest wyznawcą sekty, prosi go o dołączenie do Rebeliantów w zamian za schronienie. Po przebudzeniu Irvin zauważa, że baza jest opanowana przez sektoidy. Podczas ucieczki spotyka Rebeliantkę, Catherine. Oboje zostają złapani przez wyznawców Sekty.


W trakcie tej sytuacji Ted zauważa, że Morgan dołączył do sekty i przygotowuje się do poświęcenia Irvina. Główny bohater odkrywa, że ma zdolności telekinetyczne, które pomagają mu uciec z bazy Sekty. Odkrywa, że Catherine również udało się uciec. Kradną ciężarówkę i jadą do kryjówki Rebeliantów. Tam spotykają się z Larsem, jednym z Rebeliantów. Po raz kolejny budynek zostaje opanowany przez sektoidy. Irvin podczas ucieczki jest świadkiem zniszczenia budynku. Pada wyczerpany w deszczu, widzi Yssela, przywódcę Sekty, który prosi go o dołączenie do kultu.


Ted wraca do zdrowia, powraca do bazy i znajduje dziwne dziecko z białymi źrenicami, które każe mu szukać odpowiedzi w przeszłości. Niedługo potem dołączają do niego Lars i Catherine, którym udało się uciec z katastrofy. Udają się wspólnie do Chicago. Tam, Irvin ma znaleźć odpowiedzi dotyczące jego mocy i znaczenia dziwnych wizji, które miał, widzianych w trakcie gry jako przerywniki filmowe.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry HARDLINE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz