GREAT GIANA SISTERS.

odwiedzin: 2576    pobrano: 719


Great Giana Sisters, gra platformowo-zręcznościowa wydana przez Rainbow Arts w 1987 roku. Pierwotnie ukazała się na komputer C64. Sukces jaki osiągnęła popchnęło autorów do konwersji tego tytułu na inne komputery, w tym Amiga.
W grze sterujemy tytułową Gianą (w trybie dwuodobowym będziemy sterować również jej siostrą Marią). Celem gry jest zdobycie wielkiego diamentu. Akcja gry rozgrywa się w śnie Giany, bajkowym ale również niebezpiecznym.
Do pokonania mamy 33 poziomy. Każdy poziom musimy ukończyć przed wyznaczonym czasie. W trakcie rozgrywki będziemy zbierać punkty (za zdobywanie diamentów), pokonywać przeciwników (np. skacząc na nich) oraz zbierać power-upów (bonusów) ułatwiających rozgrywkę.
Gra jest bardzo podobna do wydanej w tamtym czasie gry Super Mario Bros firmy Nintendo. Jednak Nintendo nigdy nie wytoczyła sprawy sądowej wobec wydawcy Great Giana Sisters.

Uwagi: Great Giana Sisters po ukazaniu się, wśród graczy otrzymała status kultowej - przez co po (przeszło) dwudziestu latach powstała nowa odsłona gry pt. Giana Sisters: Twisted Dreams. Grę można kupić na oficjalnej stronie (Giana Sisters: Twisted Dreams (Wersja PC)).

Napisz komantarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą GREAT GIANA SISTERS..

Przejdź do sekcji: Download GREAT GIANA SISTERS
GREAT GIANA SISTERS
Ocena


Udostępnij
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

Download

Masz problem z uruchomieniem gry? Przeczytaj:
Jak uruchamiać gry: Amiga


Tagi