gobliins 2
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.57/10 (7 głosów)


Twoja ocena:O grze Gobliins 2. Na ratunek dziedzica tronu.

Gobliins 2, gra przygodowa typu point and click z elementami logicznymi (rozwiązywanie łamigłówek). Gra wydana przez Coktel Vision w roku 1992. Gobliins 2, powstała dla komputerów Amiga, Atari ST oraz PC.
Cóż to za nieszczęście spadło na królestwo króla Angoulafre'a - po niedawnym szcześliwym zakończeniu sprawy króla (przyp. w poprzedniej części król Angoulafre został porwany) - teraz pech chciał, że teraz porwano (w zasadzie nie wiadomo czy porwano) jego jedynego syna - księcia Buffona. Po konsultacjach ustalono jednak, że faktycznie, książę został porwany przez demona zwanego Amoniak. Jedynym ratunkiem dla księcią są dwa dzielne gobliny Fingus i Winkle. Fingus to goblin inteligentny i bardzo nieśmiały, natomiast Winkle to nie za bardzo inteligentny goblin - umie nacisnąć przycisk, podnieść coś itd, ale jest za to bardzo odważny. Sterując tymi dwoma całkowicie innymi goblinami, musisz uratować księcia Buffona.
Jak zauważyłeś, w tej części gry sterujesz jedynie dwoma goblinami (brak maga). Teraz wszystcy bohaterowie mogą podnosić i używać przedmiotów. W Gobliins 2, Fingus i Winkle mogą wykonywać zadane czynności w tym samym czasie.
Gobliins 2, jak poprzednia część, graficznie prawie nie zmieniona - co nie oznacza, że wygląda źle. Przeciwnie, kolorwa bajkowa grafika przyciąga. Lubisz poprzednią część gry? Na pewno z chęcią zagrasz w Gobliins 2. Super zabawa dla całej rodziny :)


Uwagi:
Wersja dla Amigi wymaga oryginalnego romu (np. Kickstart 1.3). Aby uruchomić grę ustaw 1 Mb Chip RAM. Dla komfortu ustaw trzy stacje dyskietek oraz szybkość stacji na 800%.

Tutaj możecie poczytać o poprzedniej części Goblinów.

Czasopisma w których można poczytać o grze Gobliins 2

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Piotr   wysłano 2020-11-29 19:25:57

Witam. Ściągnąłem gobblins 2 i nie potrafię jej zainstalować. Czy potrzebuję ściągać jeszcze jakieś emulatory?
0 0 Odpowiedz

Napisz komentarz