GOBLIIINS. PODRÓŻ PO ANTIDOTUM DLA KRÓLA.

gobliiins
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.95/10 (20 głosów)


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Gobliiins. Podróż po antidotum dla króla.

Gobliiins, gra przygodowa typu 'point-and-click' wydana w roku 1991 przez firmę Coktel Vision. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST oraz PC.

Trzech goblinów wybiera się w podróż przez baśniowy świat w celu odnalezienia antidotum dla swojego króla Angoulafre'a. Król cierpi na dziwne schorzenie - a jedynym sposobem jest antidotum które może sporządzić tylko jedna osoba na świecie - czarnoksiężnik Niak. Twoim zadaniem jest właśnie odnalezienie Niak'a i zdobycie lekarstwa dla króla.

Jak wcześniej wsponieliśmy, w grze sterujesz trzema goblinami. Każdy z nich posiada specyficzne umiejętności. Jednym z nich jest Asgard, wojwonik - który ma więcej odwagi aniżeli rozumku. On jako jedyny z grupy może się wspinać. Drugi goblin w załodze to Ignatius, czarodziej - za pomocą magii potrafii przesuwać lub ożywiać przedmioty. Ostatni z grupki to Oups, goblin techniczny. Jako jedyny z grupy potrafi podnieść przedniot i go użyć.

Świat goblinów jest bardzo kolorowy - grafika stoi na wysokim poziomie, jednak dźwięk - okojony jest do minimum. Mimo to do gry wraca się z wielką przyjemnością po wielu latach. Polecamy tę pozycję każdemy fanowi gier typu point and click.Uwagi:
Gra w wersji dla Amigii wymaga oryginalnego roku np. Kickstart 1.3. Aby zagrać w grę wystarczy 512 Kb Chip RAM.
Gra w wersji dla komputerów Apple, uruchomicie korzystając z emulatora Basilisk II (na forum znajdziecie jak uruchamiać gry na tym emeulatorze).Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019

Czasopisma w których można poczytać o grze Gobliiins
Komentarze

Artur   wysłano 2021-06-21 13:01:10

Tak...! DOBRA GIERKA. Ja akurat na Amidze grałem. Jedna z lepszych pozycji. Niestety druga część to kompletna ch****a. A Trzecia taka średnia jest (nie przeszedłem całej).
2 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Mike   wysłano 2020-01-15 16:22:22

Ja pójdę o 1 krok dalej niż kolega... dźwięk dodawał taki klimat wystarczy zerknąć na początek gry i odgłosy "króla" - masaż przepony gwarantowany !
2 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Yoga   wysłano 2017-02-01 14:20:58

No, żesz, pamiętam jeszcze z czasów 386 ;) Dźwięk z wbudowanego głośnika nawet nie przeszkadzał w grze. Super.
2 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać