freelancer
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

9.25/10 (72 głosów)


Twoja ocena:O grze Freelancer

Freelancer, gra symulacyjna (loty kosmiczne) wydana w 2003 roku przez Microsoft Game Studios. Gra ukazała się dla komputerów PC (Windows).


Gracz wciela się w rolę pilota statku kosmicznego, dzięki któremu może eksplorować planety, stacje kosmiczne znajdujące się w 48 systemach planetarnych. Może też atakować inne statki, chroniąc kupców lub stając po stronie frakcji piratów. Główny bohater może zostać też łowcą nagród lub handlarzem. W grze dostępne są dwa tryby: tryb dla jednego gracza umożliwia wcielenie się w postać Edisona Trenta, kosmicznego wędrowcy, który przechodzi serię misji aby ocalić sektor Syriusza przed inwazją obcych. Tryb gry wieloosobowej pozwala na swobodne eksplorowanie przestrzeni kosmicznej i podjęcie różnych zadań jako wolny strzelec.
-- Wikipedia.

Czasopisma w których można poczytać o grze Freelancer

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Rafi   wysłano 2021-01-12 16:12:09

Wie może ktoś czy jest polska wersja tej gry (napisy) czy cuś. Dużo szukałem i nie znalazłem (może za słabo). Dajcie znać jak istnieje takowa.
0 0 Odpowiedz

wetr   wysłano 2020-07-26 21:43:37

jedna z najlepszych strzelanek w kosmowie, która łączy prostote i szybką akcję z odrobiną symulacji, dotychczas w roku 2020 nadal nie widziałem lepszej kosmicznej gierki, gra swojego czasu miała też mega multiplayer, oczywiście pare rzeczy mozna by dopracowac (np. przy odpowiednim doborze pojazdu i silników, zapasie baterii mozna było przeleciec baaaardzo blisko gwiazdy i przezyc, miny i rakiety działały troche topornie, a torpedy mialy sens tylko w trybie single player, mnostwo modow powstalo, szkoda ze microsoft nie poszedl dalej ta droga i nie wydal kontynuacji, swoja droga kampania tez miala fajna historie, no i te urzekające zdjecia kosmosu, gwaizdy i planety na wyciagniecie reki, stacje kosmiczne cud miod
3 0 Odpowiedz

Faust   wysłano 2022-08-24 11:26:59

Najelpsza była seria Descent Freespace:P Jedynka dzięki epickiej opowieści, dwójka ciut gorzej z fabłą, za to miodność caŁkiem, całkiem. Freelancer był nierówny, czasami było fajnie, a czasami nudno jak falki z olejem.
0 0 Odpowiedz

Napisz komentarz