dizzy treasure island
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.65/10 (22931 głosów)


Twoja ocena:O grze Dizzy - Treasure Island. Na poszukiwanie skarbu.

Dizzy - Treasure Island, to gra platformowa z elementami puzzli wydana w roku 1989 przez firmę Codemasters. Gra powstała dla komputerów Amiga, Atari ST, C64, ZX SPectrum oraz Amstrad. Jest to pierwsza gra z cyklu Dizzy. Powstało sześć części o przygodach dzielnegie'iego.

Celem gry jest odnalezienie skarbu ukrytego przez pirata zwanego HookJaw. W grze sterujesz Dizzy'm - jest to takie chodzące jajko. Prowadząc ekspedycję będziesz musiał rozwiązywać łamigłówki używając napotkanych przedmiotów na wyspie. W kieszeniach masz miesjce dla trzech rzeczy na raz. Szukając skarbu napotkasz na wiele nie przychylnych Tobie stworzeń oraz pułapek.

Gra zrobiona jest w konwencji kreskówkowej. Dizzy - Treasure Island, jest grą bardzo kolorową i dopasowaną do tematyki. Dźwięk niestety nie jest najwyższych lotów, jednak nie męczy w czasie gry.Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA. Jednak aby uruchomić grę z AROS musicie ustawić przynajmniej 1 Mb Chip RAM w zakładce RAM. Jeżeli posiadasz oryginalny rom (np. Kickstart 1.3) wystarczy 512 kb Chip RAM.

Czasopisma w których można poczytać o grze Dizzy Treasure Island

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry DIZZY TREASURE ISLAND.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz