DIZZY FANTASY WORLD. NA RATUNEK DAISY.

odwiedzin: 3089    pobrano: 1223


Dizzy - Fantasy World, gra logiczno-zręcznościowa wydana w 1991 roku przez CodeMasters. Gra ukazała się na komputery Amiga, PC, Atari ST, C64, ZX Spectrum oraz Amstrad CPC.
Gra to kolejna z serii gier o Dizzy'm. Tym razem gra rozgrywa się w świecei fantasy. Zły król porwał dziewczynę Dizzy'iego, Daisy i uwięził ją w wieży zamkowej. Co gorsze, jego samego, uwięził w lochach zamku pilnowanych przez trolla. Dizzy jednak się nie poddaje i wyrusza na ratunek swojej dziewczyny.
Właśnie od lochów zaczynasz swoją przygodę. W grze będziesz musiał rozwiązywać wiele łamigłówek - które nie są trudne - ale czasami trzeba się zastanowić jakie przedmioty w danej chwili użyć. W kieszeniach Dizzy'iego mogą zmieścić się maksymalnie 2 przedmioty. Po drodze oczywiście będziesz zbierał skarby jak monety czy inne kamienie szlechetne lub skarby. Twoja wyprawa na ratunek swojej Daisey nie będzie łatwa. Czekają na ciebie przeróżne fantastyczne stwory, smoki, jednorożce - wszystkie wrogo nastawione.
Dizzy - Fantasy World, pomimo upływu lat, ciągle zachwyca kolorwą grafiką. Dźwięk dopasowany do fabuły gry, nie jest natarczywy i nie przeszkadza w grze, jednak uzupełnia całość. Gra potrafi wciągnąć na długie wieczory.

Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o DIZZY FANTASY WORLD

Top Secret
Secret Service

Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1993 roku. Numer 04, strony 10-11.


Napisz komantarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą DIZZY FANTASY WORLD. NA RATUNEK DAISY..

Przejdź do sekcji: Download DIZZY FANTASY WORLD
DIZZY FANTASY WORLD
Ocena


Udostępnij
Download

wolne buki

Tagi