DIZZY FANTASY WORLD. NA RATUNEK DAISY.

dizzy fantasy world
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.71/10 (27516 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Dizzy Fantasy World. Na ratunek Daisy.

Dizzy - Fantasy World, gra logiczno-zręcznościowa wydana w 1991 roku przez CodeMasters. Gra ukazała się na komputery Amiga, PC, Atari ST, C64, ZX Spectrum oraz Amstrad CPC.

Gra to kolejna z serii gier o Dizzy'm. Tym razem gra rozgrywa się w świecei fantasy. Zły król porwał dziewczynę Dizzy'iego, Daisy i uwięził ją w wieży zamkowej. Co gorsze, jego samego, uwięził w lochach zamku pilnowanych przez trolla. Dizzy jednak się nie poddaje i wyrusza na ratunek swojej dziewczyny.

Właśnie od lochów zaczynasz swoją przygodę. W grze będziesz musiał rozwiązywać wiele łamigłówek - które nie są trudne - ale czasami trzeba się zastanowić jakie przedmioty w danej chwili użyć. W kieszeniach Dizzy'iego mogą zmieścić się maksymalnie 2 przedmioty. Po drodze oczywiście będziesz zbierał skarby jak monety czy inne kamienie szlechetne lub skarby. Twoja wyprawa na ratunek swojej Daisey nie będzie łatwa. Czekają na ciebie przeróżne fantastyczne stwory, smoki, jednorożce - wszystkie wrogo nastawione.

Dizzy - Fantasy World, pomimo upływu lat, ciągle zachwyca kolorwą grafiką. Dźwięk dopasowany do fabuły gry, nie jest natarczywy i nie przeszkadza w grze, jednak uzupełnia całość. Gra potrafi wciągnąć na długie wieczory.Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA.Ostatnia modyfikacja: 22 styczeń 2013

Czasopisma w których można poczytać o grze Dizzy Fantasy World
Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry DIZZY FANTASY WORLD.

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać