DIZZY FANTASY WORLD. NA RATUNEK DAISY.

odwiedzin: 4186    pobrano: 1797Rok: 1991

Gatunek: logiczna | zręcznościówka

Wydawca: Codemasters

Producent: Codemasters

Platforma: Amiga | PC

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Dizzy - Fantasy World, gra logiczno-zręcznościowa wydana w 1991 roku przez CodeMasters. Gra ukazała się na komputery Amiga, PC, Atari ST, C64, ZX Spectrum oraz Amstrad CPC.
Gra to kolejna z serii gier o Dizzy'm. Tym razem gra rozgrywa się w świecei fantasy. Zły król porwał dziewczynę Dizzy'iego, Daisy i uwięził ją w wieży zamkowej. Co gorsze, jego samego, uwięził w lochach zamku pilnowanych przez trolla. Dizzy jednak się nie poddaje i wyrusza na ratunek swojej dziewczyny.
Właśnie od lochów zaczynasz swoją przygodę. W grze będziesz musiał rozwiązywać wiele łamigłówek - które nie są trudne - ale czasami trzeba się zastanowić jakie przedmioty w danej chwili użyć. W kieszeniach Dizzy'iego mogą zmieścić się maksymalnie 2 przedmioty. Po drodze oczywiście będziesz zbierał skarby jak monety czy inne kamienie szlechetne lub skarby. Twoja wyprawa na ratunek swojej Daisey nie będzie łatwa. Czekają na ciebie przeróżne fantastyczne stwory, smoki, jednorożce - wszystkie wrogo nastawione.
Dizzy - Fantasy World, pomimo upływu lat, ciągle zachwyca kolorwą grafiką. Dźwięk dopasowany do fabuły gry, nie jest natarczywy i nie przeszkadza w grze, jednak uzupełnia całość. Gra potrafi wciągnąć na długie wieczory.

Uwagi:
Wersja dla Amigi nie wymaga oryginalnego romu. Możecie uruchomić grę używając romu AROS dostarczanego z emulatorem WinUEA.
 Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry Dizzy Fantasy World przeczytaj:
lub poszukaj/zapytaj na naszym forum.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o DIZZY FANTASY WORLD

Top Secret
Secret Service

Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1993 roku. Numer 04, strony 10-11.


Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą DIZZY FANTASY WORLD. NA RATUNEK DAISY..Gry, które mogą ci się spodobać


Najwyżej ocenione gry

Gry online