FANTASTIC DIZZY

dizzy fantastic adventures
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.43/10 (14 głosów)


Zaloguj się aby ocenić grę
O grze Fantastic Dizzy

Fantastic Dizzy (lub The Fantastic Adventures of Dizzy), gra platformowa (z elementami puzzli) wydana w 1991 roku przez Codemasters. Gra ukazała się na większość ówczesnych konsol w tym dla Sega Genesis oraz komputerów Amiga i PC.
Pewnego dnia, zły czarodziej Zaks rzucił zaklęcie na krainę Yolkfolk i przy okazji porwał dziewczynę Dizzy'ego - Daisy. Dizzy nie namyślając się - wyrusza na ratunek. Aby uzyskać dostęp do końcowej walki z Zaksem trzeba zebrać wszystkie gwiazdki porozrzucane po świecie.
W grze Fantastic Dizzy spotkasz wszystkich bohaterów serii Dizzy m.in. Good Wizard Theodore, Blackheart the Pirate, the Palace Guard, Prince Clumsy.
Autorzy, zamieścili w grze pięć minigier: Zjazd wózkiem w kopalni, strzelanie z kuszy do zamku, spływ beczką po rzece, puzzle, gra podobna do Bubble Dizzy - po bańkach powietrza należy wydostać się na powierzchnię wody.


Ostatnia modyfikacja: 5 luty 2018Podoba wam się serwis? Możesz nas wesperzeć! Dzięki waszemu wsparciu możemy rozwijać serwis.
Dziękujemy.Komentarze

agl   wysłano 2020-10-09 23:08:02

Gra nie chce sie uruchomić.
1 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

agl   wysłano 2020-10-09 15:32:38

Jak to włączyć?
1 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Ze względu na dużą ilość spamu jaką ostatnio otrzymaliśmy - postanowiliśmy wprowadzić rejestrację. Teraz komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Gry, które mogą ci się spodobać