DIABLO. W ŚWIECIE MROKU.

odwiedzin: 11262    pobrano: 3127Rok: 1996

Gatunek: przygodowa | rpg

Wydawca: Blizzard Entertainment

Producent: Blizzard North

Platforma: Mac

Ocena:   

Udostępnij:   

Download


Diablo, gra przygodowa (rpg) wydana w 1996 roku przez Blizzard Entertainment. Gra ukazała się dla komputerów PC. Następnie w 1998 roku ukazały się wersje dla komputerów Macintosh oraz konsoli PlayStation.
Fabuła gry osadzona jest w świecie fantasy Sanktuarium w mieście Tristram. Miasto znajduje się w królestwie Khanduras. Celem gry jest unicestwienie tytułowego Diablo - Pana Terroru.
Gracz wciela się w jedną z trzech dostępnych typów postaci: Warrior (wojownik), Rogue (łotr) lub Sorcerer (czarownik). Każda klasa różni się swoimi umiejętnościami: wojownik, jest najsilniejszy oraz potrafi naprawiać przedmioty, łotrzyk to mistrz walki dystansowej oraz potrafi rozbrajać pułapki natomiast Mag, jest nasłabszy ale potrafi używać magii.
Rozgrywka toczy się na 16 poziomach (oraz kilku dodatkowych). Dodatkowym atutem gry, jest losowe generowanie układu poziomów, przez co rozgrywka nie jest monotonna (świat każdej nowej rozgrywki wygląda nieco inaczej).
Diablo jest pozycją obowiązkową. Nawet jeżeli nie steś fanem gier rpg, powinieneś zagrać.

Uwagi: Jeżeli po zainstalowaniu i uruchomieniu gry będą wyświetlać się artfeakty lub wogóle gra się nie uruchomi, skopiujcie pliki z pakietu dgVooDoo do katalogu w którym zainstalowaliście grę.
 Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry Diablo przeczytaj:
lub poszukaj/zapytaj na naszym forum.

Czasopisma w których znajdziesz informacje o DIABLO

Secret Service

Recenzja gry w miesięczniku Secret Service z 1997 roku. Numer 44, strony 52-53.


Napisz komentarz

Podziel się swoimi wsponieniami, kodami lub uwagami związynymi z grą DIABLO. W ŚWIECIE MROKU..Gry, które mogą ci się spodobać

Przejdź do sekcji: Download DIABLO
TAGI: DIABLO   PRZYGODOWA   RPG   BLIZZARD   MULYIPLAYER  

Najwyżej ocenione gry

Gry online