DIABLO. W ŚWIECIE MROKU.

diablo
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

8.81/10 (45 głosów)


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Diablo. W świecie mroku.

Diablo, gra przygodowa (rpg) wydana w 1996 roku przez Blizzard Entertainment. Gra ukazała się dla komputerów PC. Następnie w 1998 roku ukazały się wersje dla komputerów Macintosh oraz konsoli PlayStation.

Fabuła gry osadzona jest w świecie fantasy Sanktuarium w mieście Tristram. Miasto znajduje się w królestwie Khanduras. Celem gry jest unicestwienie tytułowego Diablo - Pana Terroru.

Gracz wciela się w jedną z trzech dostępnych typów postaci: Warrior (wojownik), Rogue (łotr) lub Sorcerer (czarownik). Każda klasa różni się swoimi umiejętnościami: wojownik, jest najsilniejszy oraz potrafi naprawiać przedmioty, łotrzyk to mistrz walki dystansowej oraz potrafi rozbrajać pułapki natomiast Mag, jest nasłabszy ale potrafi używać magii.

Rozgrywka toczy się na 16 poziomach (oraz kilku dodatkowych). Dodatkowym atutem gry, jest losowe generowanie układu poziomów, przez co rozgrywka nie jest monotonna (świat każdej nowej rozgrywki wygląda nieco inaczej).

Diablo jest pozycją obowiązkową. Nawet jeżeli nie steś fanem gier rpg, powinieneś zagrać.Uwagi: Jeżeli po zainstalowaniu i uruchomieniu gry będą wyświetlać się artfeakty lub wogóle gra się nie uruchomi, skopiujcie pliki z pakietu dgVooDoo do katalogu w którym zainstalowaliście grę.Ostatnia modyfikacja: 8 maj 2019

Czasopisma w których można poczytać o grze Diablo
Komentarze

uzytkownik806   wysłano 2024-01-30 12:20:16

Szkoda że nie ma,
ja pobrałem z archive org
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Maks   wysłano 2019-02-24 23:42:53

Właśnie odpaliłem grę, ale niektóre kolory zarówno w prerenderowanych scenkach jak i w grze są pozmieniane w dziwny sposób, jakby w negatywie. Bardzo prosiłbym o pomoc.
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać