DEAD SPACE

dead space
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

nie oceniono gry


Zaloguj się aby ocenić gręO grze Dead Space

DEAD Space to gra, która pełnymi garściami czerpie z dwóch popularnych nurtów. Akcja dzieje się w 26 stuleciu i napotkamy tutaj wiele wątków doskonale nam znanych z science fiction. Sama rozgrywka już jednak kwalifikuje się jako survival horror.

Akcja zaczyna się kilkaset lat w przyszłości. Ludzkość rozwinęła się na tyle, aby kolonizować odległe światy. Jednocześnie do ważnego odkrycia dochodzi na Ziemi.
W kraterze w Meksyku zostaje odnaleziony artefakt obcych nazywany Markerem. Naukowcy dążą do zrozumienia jego konstrukcji i zbudowania kopii. Wielu obywateli z kolei zaczyna oddawać strukturze cześć i tworzy religię nazywaną Unitologią.
Nabożna cześć jest po części uzasadniona. Wokół Markera dzieją się "cuda" - dochodzi do halucynacji i zmartwychwstań.

W pierwszej odsłonie cyklu wcielamy się w inżyniera Isaaca Clarke'a. Jest on członkiem misji ratunkowej badającej statek USS Ishimura. Przyłączył się do wyprawy, by uratować swoją dziewczynę.
Okazuje się, że wnętrze gwiezdnego krążownika jest wypełnione necromorphami - ludźmi ożywionymi przez Marker. Bohater ma dostęp do zaawansowanego sprzętu. Został on stworzony z myślą o wydobyciu surowców, ale świetnie sprawdza się również jako broń.


Ostatnia modyfikacja: 11 maj 2021

ABANDONWARE  STARE GRY   DEAD   SPACE   AKCJA   PUZZLE   STRZELANKA   HORROR   CYBERPUNK   SCI-FI  


Komentarze

Imię   wysłano 2023-01-13 12:26:39

Polecam przejść całą serię. Pierwsza część najlepsza, czuć klimat horroru, a później niestety w strzelankę poniekąd się zamienia. Szkoda, że anulowali kontynuację, bo niedosyt został.
0 0
Zaloguj lub zarejestruj aby skomentować

Napisz komentarz


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Gry, które mogą ci się spodobać