dark vengeance
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

10.00/10 (1 głos)


Twoja ocena:O grze Dark Vengeance

Dark Vengeance, gra akcji wydana w 1999 roku przez GT Interactive Software. Gra ukazała się dla komputerów Macintosh i PC (Windows).
W Dark Vengance wcielamy się w śmiałka, który postanawia obalić złe imperium Mrocznych Elfów, które podbiło jego świat. Fabuła nie należy do rozbudowanych, jednak w zupełności wystarcza jako pretekst do tytułowej "zemsty" dla jednego z trzech bohaterów, stanowiących swoiste archetypy postaci ze świata fantasy: władającego potężnymi czarami, lecz słabo w bezpośredniej walce Maga, silnego lecz powolnego Gladiatora oraz zwinnego Łotrzyka.
W przeciwieństwie do wielu innych gier tego typu postaci nie tylko różnią się od siebie umiejętnościami, ale również zaczynają swoją historię w różnych lokacjach (Gladiator musi na przykład uciec z Areny). Dalsze etapy w liczbie 19 to przede wszystkim walka z różnego rodzaju oponentami oraz rozwiązywanie prostych zagadek środowiskowych. Mówiąc krótko, każdy kto zmierzył się z hitami tego gatunku takim jak Tomb Raider na pewno odnajdzie się w tej strukturze rozgrywki.
Spośród innych tytułów tego typu Dark Vengance wyróżnia nieco system walki oparty na ciosach, których specyfika zależy od wciskanych przy ataku klawiszy kierunkowych. Zarówno postać graczy jak i oponenci atakują raczej powoli, a ilość wrogów z którymi jednocześnie się mierzymy zazwyczaj nie przekracza trzech przeciwników. Te metodyczne wymiany razów mogą zatem przypaść do gustu fanom wolniejszych systemów walki takich jak ten znany chociażby ze współczesnej serii Dark Souls.


Uwagi: Jeżeli będziesz mieć problemy z grafiką, skopiuj plik DDraw.dll z pakietu dgVooDoo2 w miejsce zainstalowanej gry.

DARK   VENGEANCE   AKCJA   ELFY   AMAGAR   JETREL   KITE   NANOC  

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry DARK VENGEANCE.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz