companions of xanth
Wydawca:
Producent:
Rok:
Gatunek:
Platforma:

7.88/10 (4 głosy)


Twoja ocena:O grze Companions of Xanth

Comapnions of Xanth, gra przygodowa wydana w 1993 roku przez Legend Entertainment Company. Gra ukazała się dla komputerów PC (DOS).
Companions of Xanth to pierwszoosobowa gra przygodowa oparta na mechanizmie point-and-click. Fabuła rozgrywki jest inspirowana znaną książką Piersa Anthony’ego pod tytułem "Demony nie drzemią". W trakcie rozgrywki gracz wciela się w Duga, który jest młodym chłopcem przeniesionym pewnego razu na drugą stronę komputerowego ekranu. Celem głównego bohatera jest odzyskanie wolności i zwycięstwo na dwoma demonami (E(A/R)th oraz X(A/N)th), które są odpowiedzialne za jego transfer do wirtualnego świata.
Companions of Xanth stawia przed graczem różnego rodzaju zagadki o zróżnicowanym stopniu trudności. Nierzadko jednak największym wyzwaniem jest podołanie nieco surrealistycznym zasadom rządzącym całym światem gry, który jest podzielony na cztery krainy (ognia, powietrza, wody i ziemi). W trakcie rozgrywki gracz porusza się po statycznych lokacjach, zbiera zróżnicowane przedmioty trafiające do jego ekwipunku, czy też wchodzi w interakcje z elementami otoczenia i niejednokrotnie kuriozalnymi postaciami niezależnymi.

Gry, które mogą ci się spodobaćKomentarze

Nie napisano jeszcze komentarzy do gry COMPANIONS OF XANTH.

Napisz pierwszy komentarz do tej gry.

Napisz komentarz